طبیعت سحرانگیز نیوزیلند، لوکیشن بهترین فیلم های هالیوود

به گزارش یادداشت سریع، اگر دوست دارید لوکیشن فیلم های معروف را در دنیای واقعی ببینید، نیوزیلند یکی از کشورهایی است که حتما باید در لیست مقصدهای سفر خود قرار دهید.

طبیعت سحرانگیز نیوزیلند، لوکیشن بهترین فیلم های هالیوود

نیوزیلند، طبیعتی سحرانگیز و رویایی دارد. همین مسئله باعث شده که مورد توجه کارگردانان زیادی قرار بگیرد. تعدادی از مشهورترین فیلم های هالیوودی در این کشور دیدنی فیلمبرداری شده اند. یکی از مشهورترین فیلم هایی که در نیوزیلند فیلمبرداری شده و تاثیری غیرقابل انکار بر گردشگری این کشور گذاشته است، فیلم زیبای ارباب حلقه ها است.

در ادامه با چند فیلم مشهوری آشنا می شویم که در نیوزیلند فیلمبرداری شده اند.

سه گانه ارباب حلقه ها

این لیست را با فیلم ارباب حلقه ها آغاز می کنیم. یکی از محبوب ترین فیلم های هالیوود که نقش بسیار مهمی در به معروفیت رسیدن نیوزیلند داشت و از این کشور یک مقصد گردشگری عالی معرفی کرد. تورهای گوناگونی برای بازدید از لوکیشن های این فیلم در نیوزیلند برگزار می گردد. چشم انداز ها سحرانگیز نیوزیلند انتخابی عالی برای به تصویر کشیدن سرزمین میانی است. یاران حلقه، نام قسمت اول سه گانه سینمایی ارباب حلقه ها است که دنباله های آن عبارت است از ارباب حلقه ها: دو برج و ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه.

سه گانه هابیت

اگر می خواهید دهکده زیبای هابیت ها را ببینید، باید به نیوزیلند سفر کنید. این فیلم زیبا یکی دیگر از فیلم های مشهوری است که در نیوزیلند فیلمبرداری شده است. هابیت فیلمی سه قسمتی در سبک حماسه ای فانتزی، ماجرایی بر اساس رمانی به همین نام نوشته ج. ر. ر. تالکین است و پیتر جکسون را در مقام کارگردان، تهیه نماینده و همکار فیلمنامه نویس در اختیار دارد. ایان مک کلن، اندی سرکیس و هوگو ویوینگ که در سه گانه ارباب حلقه ها نیز حضور داشتند، نقش های خود را در هابیت تکرار می نمایند. هاوارد شور آهنگساز سه گانه ارباب حلقه ها آهنگسازی این فیلم را بر عهده دارد. قسمت اول و دوم فیلم در تاریخ های 14 دسامبر 2012 و 13 دسامبر 2013 و قسمت سوم نیز در 17 دسامبر 2014 بر روی پرده سینما رفتند.

سرگذشت نارنیا

بیشتر صحنه های دو فیلم نارنیا در نیوزیلند فیلمبرداری شده اند. سرگذشت نارنیا: شیر، جادوگر و جالباسی عنوان فیلمی فانتزی برگرفته از رمانی به همین نام نوشته سی اس لوئیس است که به وسیله اندرو آدامسون کارگردانی و به وسیله کمپانی والت دیسنی فراوری و در سال 2005 اکران شد. سرگذشت نارنیا: شاهزاده کاسپین عنوان دومین قسمت از سری فیلم های نارنیا است که براساس رمان شاهزاده کاسپین ساخته و در سال 2008 میلادی منتشر شد.

لوکیشن های این فیلم جزو دیدنی ترین چشم انداز های نیوزیلند است که معمولا گردشگران این کشور بازدید از آن ها را از دست نمی دهند.

کینگ کونگ

کینگ کونگ فیلمی حماسی ماجراجویی است که در سال 2005 ساخته شد و پیتر جکسون آن را نویسندگی، تهیه نمایندگی و کارگردانی نموده است. این فیلم، بازسازی فیلمی به همین نام در سال 1933 است. ستاره های فیلم نائومی واتس، جک بلک و آدرین برودی هستند و بازیگری ضبط حرکتی در نقش کینگ کونگ را اندی سرکیس بر عهده دارد. پیتر جکسون فیلم های ارباب حلقه ها و هابیت را نیز در کارنامه دارد. کینگ کونگ برنده سه جایزه اسکار برای برترین تدوین صدا، برترین ترکیب صدا و برترین جلوه های تصویری شد.

آواتار

البته فیلم آواتار در نیوزیلند فیلمبرداری نشده، ولی جلوه های ویژه، طراحی های مفهومی و طراحی های لباس این فیلم کاری از وتا ورکشاپ و وتا دیجیتال است؛ شرکتی که در نیوزیلند واقع است. این شرکت، مسئولیت طراحی لباس و جلوه های ویژه بسیاری از فیلم های مشهور و مجذوب کننده هالیوود را بر عهده داشته است، از جمله ارباب حلقه ها، هابیت، مد مکس، قلمرو بهشت، آخرین سامورایی و... این کارگاه در میرامار قرار گرفته است و تورهای متعددی برای تماشای پشت صحنه و مراحل ساخت فیلم ها برگزار می نماید.

پیانو

فیلم پیانو در ساحل غربی نیوزیلند فیلمبرداری شده است. پیانو، فیلمی درام به کارگردانی جین کمپیون و محصول سال 1993 میلادی است. داستان فیلم به مقطعی از زندگی یک بانوی پیانیست لال به نام آدا در اواسط قرن نوزدهم میلادی می پردازد. آدا (با بازی هالی هانتر) به همراه دختر خردسالش به جزیره ای دوردست می فرایند تا با مردی که پیش از آن هیچ گاه او را ندیده ازدواج کند. دیگر نقش آفرینان اصلی فیلم پیانو، هاروی کایتل، سم نیل و آنا پاکوین هستند.

پیانو در چهل و سومین دوره جشنواره کن در سال 1993، دو جایزه مهم نخل طلای کن (برترین فیلم) و برترین بازیگر زن را از آن خود کرد. این فیلم در در شصت و ششمین دوره جوایز اسکار در سال 1994 نامزد دریافت هشت جایزه اسکار بود که در رقابت با فیلم هایی مانند لیست شیندلر و فیلادلفیا، برنده سه جایزه اسکار شد. هالی هانتر برنده اسکار برترین بازیگر زن شد و آنا پاکوین (بازیگر خردسال فیلم) هم اسکار برترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد.

ماجراهای تن تن؛ راز اسب شاخ دار

کمپانی وتا دیجیتال تیم سازنده انیمیشن ماجراهای تن تن است. در استودیو وتا در ولینگتون می توانید در تورهای پشت صحنه شرکت کنید و با مراحل ساخت انیمیشن آشنا شوید. ماجراهای تن تن: راز اسب شاخدار، نام یک انیمیشن سه بعدی ماجراجویی ساخت سال 2011 است که بر اساس مجموعه کتاب های معروف ماجراهای تن تن و میلو اثر هرژه ساخته شده است. کارگردان این فیلم استیون اسپیلبرگ، نویسندگان آن استیون موفات، ادگار رایت و جو کرنیش و تهیه نماینده آن نیز پیتر جکسون است.

30 روز شب

30 روز شب عنوان فیلمی ترسناک به کارگردانی دیوید اسلید و تهیه نمایندگی سام ریمی است که در سال 2007 اکران شد. در این فیلم جاش هارتنت و ملیسا جرج در نقش های اصلی ظاهر شده اند. این فیلم براساس یک داستان مصور به همین نام ساخته شده است. بخش هایی از این فیلم در منطقه اوتاگو در نیوزیلند فیلمبرداری شده است.

آخرین سامورایی

در منطقه به نام Taranaki در نیوزیلند لوکیشن های مرتبط با ژاپن، فیلمبرداری شده است. آخرین سامورایی فیلمی آمریکایی در ژانر تاریخی، اکشن و درام به نویسندگی جان لوگان است که به وسیله ادوارد زوئیک کارگردانی و در سال 2004 اکران شده است. این فیلم روایت گر شورش ساتسوما و وقایع سال 1877 میلادی در ژاپن است. در این فیلم بازیگرانی همانند تام کروز، کن واتانابه، هیرویوکی سانادا، تونی گلدوین و تیموتی اسپال ایفای نقش نموده اند.

سوارکار نهنگ

سوارکار نهنگ نام فیلم درامی است که در سال 2002 به کارگردانی نیکی کارو ساخته شد. این فیلم پیروز شد در رشته برترین بازیگر نقش اول زن برای بازی کیشا کاستل-هیوز، نامزد جایزه اسکار گردد. این فیلم بر پایه رمانی با همین نام از ویتی ایهیمیره نوشته شده و درباره یک دختر مائوری است.

ترس آفرینان

این کمدی ترسناک اولین همکاری پیتر جکسون و شرکت وتا بود. این فیلم در سال 1996 ساخته شد. مایکل جی فاکس در این فیلم، نقش آفرینی نموده است.

محدودیت عمودی

محدودیت عمودی فیلمی است محصول سال 2000 و به کارگردانی مارتین کمپل است. در این فیلم بازیگرانی همانند کریس اودانل، بیل پکستون، رابین تونی، اسکات گلن، ایزابلا اسکروپو، تمورا موریسون، استوارت ویلسون، نیکلاس لی، الکساندر صدیق، دیوید هایمن، بن مندلسون و روشن ست ایفای نقش نموده اند. این فیلم در نیوزیلند در در ارتفاعات این کشور فیلمبرداری شده است.

منبع: کجارو / backpackerguide.nz
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2142

به "طبیعت سحرانگیز نیوزیلند، لوکیشن بهترین فیلم های هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت سحرانگیز نیوزیلند، لوکیشن بهترین فیلم های هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید