ضرورت ساماندهی موسسات خیریه و یاری های مردمی

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران/سمنان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان بر ضرورت ساماندهی مراکز خیریه و حمایتی تاکید نمود و با اشاره به طرح حمایت از ایتام گفت: اجرای طرح هر کارمند یک حامی معنوی می تواند علاوه بر تامین نیازهای معیشتی ایتام و محسنین، ابعاد مختلف زندگی این عزیزان را نیز شامل گردد.

ضرورت ساماندهی موسسات خیریه و یاری های مردمی

فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در جلسه تشکیل دبیرخانه طرح اکرام ایتام با بیان اینکه حمایت از ایتام و محسنین امر جدیدی در مباحث حمایتی کشور محسوب نمی گردد واظهار کرد: خوشبختانه استان سمنان نیز به عنوان یکی از استانهای سرآمد در این حوزه در سطح ملی مطرح است.

وی با ابراز خرسندی از طرح حمایتی از بچه ها بی سرپرست و ایتام افزود: انتخاب شعار محوری هر کارمند یک حامی معنوی با ارائه برنامه های اجرایی از سوی دستگاههای اجرایی می تواند بعنوان یک فرهنگ ارزشمند و متعالی در سطح جامعه مطرح شده و بخشی از دغدغه خاطر این عزیزان و خانواده های آنان را رفع کند.

منصوری توضیح داد :اجرای این طرح علاوه بر تامین نیازهای معیشتی ایتام و محسنین بعنوان یک پشتوانه و حمایت معنوی از این عزیزان محسوب شده و می تواند ابعاد مختلفی از زندگی این عزیزان همچون راهنمایی و حمایت تحصیلی ، ورزشی و ... را نیز شامل گردد .

وی ساماندهی موسسات خیریه و خانواده های نیازمند و نیز یاری های مردمی را از جمله ضروریات اجرای این طرح مطرح کرد و گفت : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان به موازات اجرای این طرح، نسبت به تشکیل بانک اطلاعاتی مراکز خیریه ونیز خیرین استان اقدام کرده و این مقوله را سامانبخشی کند .

این مدیر مسوول همچنین توجیه معاونین پشتیبانی دستگاههای اجرایی را در اجرای این طرح بسیار موثر دانست و مطرح کرد : تعاملات دوسویه میان حامیان از یک سو و ایتام و محسنین از سوی دیگر می تواند نقش بسزایی درموفقیت این طرح و تحقق اهداف آن ایفا نماید .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان انتخاب استانداری سمنان بعنوان دبیرخانه مرکزی اجرای این طرح را بدلیل نقش جریان ساز استانداری در تصمیم سازی های اداری و اجرایی استان مطرح کرد و گفت : معین سازوکارهای اجرای صحیح طرح و همچنین نوع انجام مکاتبات با کارکنان دولت از اهمیت زیادی برخوردار است و ضروری است تا این طرح با ادبیاتی جدید و ابلاغی متفاوت به انجام رسد .

منصوری با اشاره به پیشنهاد طرح شتابا از سوی استاندار سمنان و انجام مراحل نهایی تصویب آن از سوی دولت گفت : ارائه راهکارهای جدید حمایت از ایتام همچون طرح شتابا و نیز تدوین دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرای این طرح از جمله مواردی است که باید مورد توجه مسئولان و دست اندرکاران اجرای این طرح ارزشمند قرار گرفته و ضروری است تا اینگونه طرح های حمایتی در مورد تمامی ایتام و محسنین در تمامی دستگاههای حمایتی از جمله سازمان بهزیستی نیز به انجام رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1197

به "ضرورت ساماندهی موسسات خیریه و یاری های مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ساماندهی موسسات خیریه و یاری های مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید