شمارش معکوس برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان، نام تمام سلام برای نخست وزیری قوت گرفت

به گزارش یادداشت سریع، نخست وزیران سابق لبنان بار دیگر به منظور بررسی فهرست نام هایی که برای نخست وزیری نامزد شده اند، گردهم آمدند و نام تمام سلام نخست وزیر پیشین لبنان به عنوان یکی از نامزدها مطرح است.

شمارش معکوس برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان، نام تمام سلام برای نخست وزیری قوت گرفت

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع به نقل از شبکه خبری المنار، سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان و تعدادی از نخست وزیران قبلی این کشور به منظور بررسی فهرست نامزدهای نخست وزیری با یکدیگر دیدار کردند.

پیش بینی می شود سعد الحریری رهبر جریان المستقبل لبنان اسامی این نامزدها را به علی حسن خلیل معاون سیاسی رئیس مجلس تحویل دهد.

در این میان جنبش امل و حزب الله لبنان و جریان آزاد ملی از دریافت قریب اللوقوع اسامی نامزدهای نخست وزیری خبر دادند به ویژه اینکه فضای کنونی به سمت اعلام یک شخصیت مورد توافق در حرکت است که مورد رضایت همه طرف ها باشد.

گفته می شود شخصی که برای نخست وزیر معرفی خواهد شد از بین شخصیت های تحرک آمیز نخواهد بود و نه نواف سلام و نه محمد البعاصیری را شامل نخواهد شد. اما نام تمام سلام نخست وزیر پیشین لبنان به عنوان یکی از نامزدها مطرح است با این حال باید منتظر موضع گیری خارجی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس در قبال او بود .

سعد الحریری که نام خود را از فهرست نامزدهای نخست وزیری پس گرفته است همچنان بر موضع خود مبنی بر عدم مشارکت در این فهرست پافشاری دارد اما اطلاعات موجود حاکی از این است که وی در این موضع دستخوش بی ثباتی شده است.

منابع لبنانی اعلام کردند این پافشاری حریری ناشی از این است که وی متقاعد شده است که این دولت برای مدتی مشخص دولت مهمی خواهد بود و اینکه وی به فرایندی که فرانسوی ها از آن صحبت می کنند، متقاعد شده است.

اینکه فرانسوی ها به دنبال چه نامزدی هستند و چه انتظاری از دولت آینده دارند، موضوعی است که بنابر اعلام منابع مزبور تاثیر آن کاملا بر فرایند مکلف کردن نخست وزیر جدید لبنان آشکار است به این معنی که مشخص زمان سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه موجب کاهش شروط برخی و لغو شدن شروط برخی دیگر شد.

این منابع یادآور شدند، به طور خلاصه می توان گفت که فردا دوشنبه و اندکی پیش از رسیدن مهمان فرانسوی، یک شخصیت مورد توافق برای نخست وزیری مکلف خواهد شد این برآورد ها پس از ساعت یک و ربع ظهر فردا به یقین تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1191

به "شمارش معکوس برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان، نام تمام سلام برای نخست وزیری قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس برای معرفی نخست وزیر جدید لبنان، نام تمام سلام برای نخست وزیری قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید