شبیه سازی حمله علیه ماهواره های روسی توسط انگلیس

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ماهواره های چینی از تصمیم فرماندهی فضایی انگلیس برای انجام تمرینات نظامی جنگنده های تایفون این کشور با هدف نابود سازی ماهواره های دشمن فرضی در مرز جَو کره زمین خبر دادند.

شبیه سازی حمله علیه ماهواره های روسی توسط انگلیس

به گفته این منابع خبری، انتظار می رود این ماموریت های تمرینی با شرکت تیمی از خلبان های موسوم به تاپ گان برای شبیه سازی حملات احتمالی علیه ماهواره های مخابراتی چینی و روسی انجام شوند.

همچنین گفته می گردد این پروازها قرار است بدون حمل موشک توسط جنگنده ها و در ارتفاع 12 کیلومتری از سطح دریا صورت گرفته که البته هرگونه نبرد واقعی میان تایفون ها و ماهواره های مخابراتی می بایست دستکم در ارتفاع 18 کیلومتری از سطح دریا صورت پذیرد.

بر اساس این گزارش، این اظهارات منابع خبری چینی پس از آن مطرح می گردد که مارشال مایک ویگستون فرمانده نیروی هوایی انگلیس طی اظهارات اخیر خود اعلام نموده بود با اینکه حوزه فضا در ماموریت های اصلی نیروی هوایی قرار ندارد، اما غافل شدن از این حوزه سهل انگاری بوده و توانایی مقابله با تهدید ماهواره های مستقر در جو را از نیروی هوایی انگلیس سلب می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1682

به "شبیه سازی حمله علیه ماهواره های روسی توسط انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبیه سازی حمله علیه ماهواره های روسی توسط انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید