سیل گلستان شانس میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را با خود برد

به گزارش یادداشت سریع، وقوع سیل در گلستان در نخستین روزهای سال 98 باعث شده است که شانس میزبانی این استان در لیگ جهانی والییبال نشسته عملاً از بین برود.

سیل گلستان شانس میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را با خود برد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته قرار است در سال 98 به میزبانی ایران برگزار گردد، اما هنوز شهر محل برگزاری این رقابت ها تعیین نشده است.

مسئولان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در روزهای پایانی سال 97 رایزنی هایی را با مسئولان استان گلستان انجام دادند تا لیگ جهانی به میزبانی این استان برگزار گردد. اتفاقاً رایزنی ها جواب داد و مسئولان استان قبول کردند که با پرداخت هزینه های مربوط به تعمیر و اصلاح محل برگزاری مسابقات، این میزبانی را بر عهده بگیرند.

در حالی که قرار بود پس از تعطیلات نوروز میزبانی گلستان رسماً اعلام گردد، اما سیل روزهای نخستین سال 98 تمام برنامه ها را به هم ریخت. وقوع سیل از یک طرف و برکناری سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان از طرف دیگر باعث شده است که عملاً این استان میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را از دست بدهد.

مناف هاشمی که سابقه حضور در پست معاونت وزارت ورزش و جوانان را نیز در کارنامه دارد، قول مساعد برای پرداخت هزینه های مربوط به مسابقات یادشده را داده بود. حالا با توجه به اینکه در استان گلستان احتیاج مبرم به بازسازی خانه ها و سایر اماکن عمومی و تخصیص اعتبار به بخش های آسیب دیده وجود دارد، به نظر نمی رسد که هزینه 300، 400 میلیونی که قولش داده شده بود، همچنان برای میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته اختصاص پیدا کند.

در این میان به نظر می رسد که طی روزهای آینده مذاکرات با استان خراسان رضوی برای قبول این میزبانی انجام گردد. خراسان رضوی گزینه دوم میزبانی بود و در صورت انجام مذاکرات مثبت مسئولان فدراسیون با مسئولان استانی، دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته به میزبانی این استان در تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 172

به "سیل گلستان شانس میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را با خود برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل گلستان شانس میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را با خود برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید