سامانه بارشی تازه از یکشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی نو به کشور از روز یکشنبه هفته جاری اطلاع داد.

سامانه بارشی تازه از یکشنبه وارد کشور می گردد

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد پیش بینی شرایط جوی کشور برای 48 ساعت آینده گفت:

براساس تحلیل نقشه های پیش یابی، برای بعضی منطقه ها غرب کشور، افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر، بارش پراکنده پیش بینی می گردد. این موج روز شنبه در بخش هایی از زاگرس مرکزی و مرکز کشور سبب رشد ابر و بارش پراکنده خواهد شد.

وی اضافه کرد که در سایر منطقه ها در روز آینده شاهد جوی نسبتا پایدار خواهیم بود. امروز نیز دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه استان های ساحلی دریای خزر به طور نسبی افزایش می یابد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به ورود یک سامانه بارشی نو از روز یکشنبه اشاره نمود و اضافه کرد که با ورود این سامانه، برای بعضی منطقه ها جنوب غرب، زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز، رشد ابر، وزش باد، رگبار باران و گاهی رعد وبرق پیش بینی می گردد. در این روز با شمالی شدن جریان ها در سواحل دریای خزر، ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی برای استان تهران در روز شنبه، غبار صبحگاهی، در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی کرد و ادامه داد:

بیشینه دمای استان تهران در 24 ساعت آینده 19 و کمینه آن 9 درجه سانتی گراد خواهد بود.

به گفته وی، در روز یکشنبه نیز استان تهران شاهد آسمانی کمی ابری، افزایش تدریجی ابر و بارش پراکنده و وزش باد است. دمای هوا در سردترین ساعت این روز به 10 و در گرم ترین ساعت به 18 درجه بالای صفر می رسد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2124

به "سامانه بارشی تازه از یکشنبه وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی تازه از یکشنبه وارد کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید