زارع: آمریکایی ها خیلی کُری می خوانند، ما در تشک جواب می دهیم، تقدیم طلایم به آستان قدس یک کار دلی بود

به گزارش یادداشت سریع، قهرمان سنگین وزن کشتی جهان می گوید که تقدیم مدال طلایش به آستان قدس رضوی صرفا یک کار دلی بوده و هرگز در پی تشریفات در این خصوص نبوده است.

زارع: آمریکایی ها خیلی کُری می خوانند، ما در تشک جواب می دهیم، تقدیم طلایم به آستان قدس یک کار دلی بود

امیرحسین زارع در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد حضورش در دور برگشت لیگ برتر آزاد گفت: تمریناتم را از چندی قبل شروع کرده ام و اگر کادرفنی تیم فولادین ذوب صلاح بداند، در دور برگشت لیگ برتر آزاد برای این تیم کشتی خواهم گرفت.

وی در مورد اینکه به تازگی عنوان خادمی امام رضا (ع) را به دست آورده، تاکید کرد: مدت ها بود دنبال این اتفاق بودم. افتخار بزرگی نصیبم شد و خوشحالم که امام رضا (ع) طلبید و به خادمی ایشان نائل شدم. امیدوارم خادم خوبی برای امام رضا (ع) باشم.

قهرمان 21 ساله کشتی آزاد جهان که طلای جهانش را نیز به آستان قدس رضوی تقدیم کرد، ادامه داد: قبل از مسابقات جهانی با مربیان که صحبت می کردیم، نیت کرده بودم اگر مدال طلا بگیرم با توجه به اینکه این اولین مدال طلای من در رده بزرگسالان محسوب می شد، خدمت آستان قدس رضوی ببرم که خداراشکر این رخ داد. کاملا یک کار دلی بود و دنبال هیچ تشریفات و کار رسانه ای نبودم.

زارع در مورد اینکه بهمن ماه به احتمال فراوان نماینده سنگین وزن ایران در مبارزه محبت آمیز با آمریکایی هاست، بیان نمود: همه ما دنبال این هستیم که کشتی خوبی بگیریم. کادرفنی برای ما برنامه ریزی می کند و ما هم تا جایی که بلد هستیم تمرینات مان را در این مدت دنبال می کنیم. خودم را برای این مسابقه آماده می کنم و اتفاقا خیلی هم برای رفتن به آمریکا و کشتی گرفتن با استیوسون مشتاقم. او خیلی کُری می خواند، البته که این کار جزو عادات کشتی گیران آمریکایی است، اما همانطور که قبلا هم گفتم، ما معمولا حرف مان را روی تشک می زنیم.

دارنده مدال برنز المپیک 2020 توکیو با تاکید بر اینکه می داند در سال 2022 برای تکرار قهرمانی جهان کار مسئله ای خواهد داشت، افزود: قطعا برای تداوم این مدال باید زحمت زیادی کشید. من دست از تلاش برنمی دارم. کشتی ورزش سخت و بی رکوردی است. اینطور نمی شود که بخوری و بخوابی و بعد مدالت را تکرار کنی. تکرار قهرمانی جهان تمرین و زحمت زیادی می خواهد که امیدوارم دعای خیر مردم هم بدرقه راهم باشد.

زارع در مورد اینکه جدا از رقبای مدعی خارجی، چندین رقیب داخلی نیز برای رسیدن به دوبنده تیم ملی دارد، به خبرنگاران گفت: رسیدن به دوبنده تیم ملی کار آسانی نیست. حریفان داخلی باتجربه ای دارم که همه هم کشتی گیران خوبی هستند. ابتدا باید برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تلاش کنم و بعد به فکر تکرار مدالم باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2084

به "زارع: آمریکایی ها خیلی کُری می خوانند، ما در تشک جواب می دهیم، تقدیم طلایم به آستان قدس یک کار دلی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع: آمریکایی ها خیلی کُری می خوانند، ما در تشک جواب می دهیم، تقدیم طلایم به آستان قدس یک کار دلی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید