جای خالی این ستاره ها در شهرآورد شماره 94

به گزارش یادداشت سریع، فردا علاوه بر حامد لک و رشید مظاهری که مدام رصد می شوند، عملکرد مهاجمان دو تیم هم در خاطره ها می ماند. هیچ چیز مثل گل زدن در این مسابقه یک بازیکن را در ذهن طرفداران ماندگار نمی کند.

جای خالی این ستاره ها در شهرآورد شماره 94

خبرنگاران؛ احسان محمدی- فردا پرسپولیس و استقلال برای برگزاری یک شهرآورد دیگر روبروی هم می ایستند. یک بازی دیگر که برخلاف کلیشه های معمول سه امتیازی نیست و باختن در آن ممکن است حتی برای کادر فنی تبعات سنگینی داشته باشد به همین دلیل برای مربیان عموماً اصل بر نباختن است. چنین رویکردی باعث می گردد شهرآوردها معمولاً کم گل به سرانجام برسند گرچه دو ملاقات آخر این دو تیم در لیگ برتر و جام حذفی در وقت معمول 8 گل به جای گذاشت.

یکی از نقدهایی که سال جاری به لیگ برتر وارد شده آمار پایین گل زنی است. اینکه تیم ها به شدت دفاعی بازی می نمایند. در کنار عوامل متفاوتی مانند هزینه سنگین شکست، محافظه کاری مربیان، ترس بازیکنان از بازخوردها در شبکه های اجتماعی، نزول سطح فنی و ... می توان کوچ بهترین بازیکنان را هم یک دلیل دیگر مطرح کرد. اینکه ستاره های لیگ لژیونر شده اند و ظرفیت لیگ برای پر کردن خلا آن ها کافی نیست.

به این لیست از بازیکنان در پست های هجومی نگاه کنید:

مهدی طارمی در پورتو، سردار آزمون در زنیت، علیرضا دنیابخش در برایتون، سعید عزت اللهی در وایله، کاوه رضایی و علی قلی زاده در شارلوا، یونس دلفی در گوریتسا، مهرداد محمدی در العربی، الهیار صیادمنش زوریا لوهانسک، میلاد محمدی در خنت، رامین رضاییان در السلیسه، شهریار مغانلو در سانتاکلارا، کریم انصاری فرد در آ.ا.ک آتن، علی کریمی در الدحیل، صادق محرمی در دینامو زاگرب، علی قربانی در سومقاییت، علی علیپور در ماریتیمو، مهدی ترابی در العربی، شهاب زاهدی در المپیک دونتسک، سامان نریمان دنیا در نفتچی و ...

تصور کنید آن ها در لیگ خودمان بازی می کردند. آیا لیگ هنوز هم این همه کم گل و خالی از هیجان بود؟در این لیست مهدی طارمی، علی علیپور و کریم انصاری فرد سابقه آقای گلی ایران، سردار آزمون آقای گل روسیه، علیرضا دنیابخش آقای گل هلند، مهدی طارمی آقای گل پرتغال(مشترک و با دقایق بازی بیشتر) و شهاب زاهدی آقای گل نیم فصل اوکراین را در کارنامه دارند، اگر به لیگ حضور داشتند هیجان بیشتری را تجربه نمی کردیم؟

لژیونر شدن یک راستا ناگزیر است. ماهی ها گاهی از تُنگ عظیمتر می شوند و باید به دریا بروند و هنر جایگزین کردن آن هاست. ایران استعدادهای گم شده زیادی دارد، در این سالها کوشش شده تا سیستم های استعدادیابی فعال گردد و بازیکنان را از نقاظ دور و نزدیک جذب نمایند اما کافی نیست و هنوز مرواریدهای بسیاری هستند که هرگز کشف نمی شوند یا در فصل جابجایی دست به انتخاب اشتباه می زنند و به اصطلاح می سوزند.

در شهرآورد فردای تهران جای بازیکنانی مثل مهدی طارمی، علی علیپور، رامین رضاییان و کاوه رضایی خالی است. بازیکنانی که تجربه گلزنی در این ملاقات عظیم را دارند و اگر حضور داشتند این بازی احتمالاً گل های بیشتری داشت. با این همه باید به بازیکنان جدید امیدوار بود، آن ها که می خواهند نامشان را در تاریخ ثبت نمایند و اتفاقاً چنان خوش بدرخشند که لژیونر شوند. از مهدی قایدی و ارسلان مطهری که قبلاً لذت گل زدن در این ملاقات را چشیده اند تا مهدی عبدی و حتی آرمان رمضانی که یک گل در این ملاقات می تواند او را چنان غسل تعمید دهد که جای همه نقدها و زخم های پیشین را مرهم بگذارد.

فردا علاوه بر حامد لک و رشید مظاهری که مدام رصد می شوند، عملکرد مهاجمان دو تیم هم در خاطره ها می ماند. هیچ چیز مثل گل زدن در این مسابقه یک بازیکن را در ذهن طرفداران ماندگار نمی کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1633

به "جای خالی این ستاره ها در شهرآورد شماره 94" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای خالی این ستاره ها در شهرآورد شماره 94"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید