رسوایی سایبری در فیلیپین با هک شدن صدها هزار فایل محرمانه

به گزارش یادداشت سریع، حدود 345 هزار فایل محرمانه متعلق به معاونت دادستانی فیلیپین هک شده و در فضای مجازی منتشر شده است. این فایل ها حاوی کلمات عبور و اطلاعات پرونده های فضایی هستند.

رسوایی سایبری در فیلیپین با هک شدن صدها هزار فایل محرمانه

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از زد دی نت، موسسه امنیت سایبری ترگنسک در انگلیس اعلام نموده که فایل های یادشده از ماه فوریه هک شده و در فضای مجازی منتشر شده بودند.این شرکت در همان زمان با ارسال ایمیل برای دولت فیلیپین و دادستانی این کشور موضوع را افشا کرد. اما آنان واکنشی در این زمینه از خود نشان ندادند.

پایان این فایل ها در تاریخ 28 آوریل از فضای مجازی جمع آوری شدند، اما تا قبل از آن توسط اشخاص ثالثی بارگذاری و آنالیز شده بودند.

محتوای این فایل ها شامل گزارش کار روزانه، اسناد آموزشی، کلمات عبور، سیاست گذاری ها دادستانی فیلیپین و جزئیات بعضی پرونده های مهم قضایی این کشور بوده اند و انتظار می رود انتشار عمومی آنها موجب رسوایی و جنجال در این کشور گردد.

در دسامبر سال گذشته هم وب سایت معاونت دادستانی فیلیپین توسط یک گروه هکری به نام فانتوم تروپ هک شده بود و اطلاعات محرمانه آن به سرقت رفته بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1780

به "رسوایی سایبری در فیلیپین با هک شدن صدها هزار فایل محرمانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی سایبری در فیلیپین با هک شدن صدها هزار فایل محرمانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید