رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا در دادگاه محکوم شد

به گزارش یادداشت سریع، رهبر دولت محلی منطقه استقلال طلب کاتالونیا در اسپانیا به 18 ماه محرومیت از داشتن مقام رسمی و پرداخت 30 هزار یورو محکوم شد.

رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا در دادگاه محکوم شد

با تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع، کوئیم تورا رهبر دولت محلی منطقه خودمختار کاتالونیای اسپانیا روز پنجشنبه در دادگاه اسپانیا مورد محکومیت نهاده شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، تورا در دادگاه عالی کاتالونیا به جرم سرپیچی از اجرای قانون، 18 ماه از داشتن هرگونه مقام رسمی محروم می گردد.

این حکم که در پی امتناع تورا از عمل کردن به دستورات کمیته انتخاباتی اسپانیا صادر شده است تا چند ماه اجرایی نخواهد شد و تورا می تواند در این مدت درخواست تجدیدنظر دهد.

این دادگاه همچنین رهبر منطقه کاتالونیا را به پرداخت 30 هزار یورو جریمه نقدی محکوم نموده است.

حکم تورا در حالی صادر شد که دادگاه اروپا روز پنج شنبه با صدور حکمی، بازداشت اوریول جانکراس یکی از رهبران منطقه کاتالونیا توسط دولت مرکزی اسپانیا را غیرقانونی گفت.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در حکم خود تأکید نموده است که اگر مقام های اسپانیایی قصد بازداشت این رهبر کاتالان ها را داشتند، باید ابتدا از مجلس اروپا می خواستند که لغو مصونیت مجلسی او را آنالیز و تصویب کند.

دو سال پیش دولت محلی مادرید با وجود مخالفت دولت مرکزی همه پرسی استقلال برگزار کرد. هرچند بیش از 90 درصد شرکت کنندگان در این همه پرسی به استقلال رأی مثبت دادند، اما مادرید نه تنها نتیجه همه پرسی را نپذیرفت، بلکه مقام های ارشد دولت محلی را نیز برکنار و بازداشت کرد. سران این منطقه مجموعا به بیش از 100 سال زندان محکوم شده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 633

به "رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا در دادگاه محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا در دادگاه محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید