خواص چای دارچین برای سلامتی

به گزارش یادداشت سریع، چای دارچین یک نوشیدنی معمول است که ممکن است زیاد مورد مصرف قرار گیرد اما آیا چیزی درباره خواص چای دارچین می دانید؟

خواص چای دارچین برای سلامتی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این از پوست داخلی درخت دارچین ساخته شده است که هنگام خشک شدن به صورت رول حلقه ای می گردد و چوب های دارچین را ایجاد می نماید. این چوب ها یا در آب جوش غوطه ور می شوند، یا به صورت پودری که می توان از آن برای تهیه چای استفاده کرد خرد و آسیاب می شوند.

چای دارچین پر از ترکیبات مفیدی است که ممکن است فواید مختلف سلامتی از جمله یاری به کاهش وزن، بهبود سلامت قلب، تسکین گرفتگی قاعدگی و کاهش التهاب و سطح قند خون را برای شما فراهم کند.

در اینجا به خواص چای دارچین برای سلامتی بر پایه علم اشاره شده است.

خواص چای دارچین برای سلامتی

1. مملو از آنتی اکسیدان است

چای دارچین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که ترکیبات مفیدی هستند و به سلامت شما یاری می نمایند.

آنتی اکسیدان ها با اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد مقابله می نمایند، مولکول هایی که به سلول های شما آسیب می رسانند و به بیماری هایی مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی یاری می نمایند.

دارچین خصوصاً سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنول است. مطالعه مقایسه فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه جات گزارش داده است که دارچین فقط از میخک و پونه کوهی پایین تر قرار می گیرد.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که چای دارچین می تواند ظرفیت آنتی اکسیدانی کل (TAC) را افزایش دهد که اندازه گیری میزان رادیکال های آزاد است که بدن می تواند با آن مقابله کند.

2. التهاب را کاهش می دهد و ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که ترکیبات موجود در دارچین ممکن است علائم التهاب را کاهش دهد. این ممکن است بسیار مفید باشد، با توجه به اینکه فکر می گردد التهاب ریشه بسیاری از بیماری های مزمن، از جمله بیماری های قلبی باشد.

مطالعات همچنین گزارش می نمایند که دارچین ممکن است فشار خون و همچنین تری گلیسیرید و سطح کلسترول LDL (بد) را در بعضی افراد کاهش دهد.

علاوه بر این، دارچین ممکن است سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد که با حذف کلسترول اضافی از رگ های خونی به بهبود سلامت قلب یاری می نماید.

مروری بر 10 مطالعه نشان داد که مصرف هر روز کمتر از 120 میلی گرم دارچین - کمتر از 1/10 قاشق چای خوری - هر روز برای یاری به شما در دستیابی به خواص دارچین کافی است.

به خصوص دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین طبیعی است، گروهی از ترکیبات که از تنگی رگ های خونی جلوگیری می نماید و از لخته شدن خون محافظت می نماید.

با این حال، مصرف بیش از حد کومارین ممکن است عملکرد کبد را کاهش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد، بنابراین مطمئن شوید که دارچین را به میزان متوسط مصرف می کنید.

3. ممکن است به کاهش قند خون یاری کند

دارچین با کاهش سطح قند خون ممکن است اثرات ضد دیابتی قدرتمندی ایجاد کند.

به نظر می رسد این ادویه به روشی مشابه انسولین، هورمونی که مسئول خروج قند از جریان خون و داخل بافت های شما است، عمل می نماید.

علاوه بر این، ترکیبات موجود در دارچین ممکن است با کاهش مقاومت به انسولین، در کاهش سطح قند خون نقش داشته و در نتیجه اثر انسولین را افزایش دهند.

دارچین همچنین ممکن است به کاهش تجزیه کربوهیدرات ها در روده یاری کند و از جهش سطح قند خون بعد از غذا جلوگیری کند.

بیشتر مطالعات فوایدی را در هنگام مصرف دوزهای غلیظ از 120 میلی گرم تا 6 گرم دارچین پودر شده مشاهده کردند. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای دارچین همچنین می تواند فوایدی برای کاهش قند خون ایجاد کند.

4. ممکن است باعث کاهش وزن گردد

چای دارچین اغلب برای یاری به کاهش وزن تبلیغ می گردد و چندین مطالعه مصرف دارچین را با کاهش چربی یا کاهش دور کمر مرتبط دانسته اند.

با این حال، تعداد کمی از این مطالعات میزان کالری دریافتی را به درستی کنترل نموده اند و بیشتر آنها نتوانسته اند بین کاهش چربی و از دست دادن عضلات تفاوت قائل شوند. این امر باعث می گردد که اثرات کاهش وزن فقط به دارچین نسبت داده نگردد.

تنها مطالعه ای که این عوامل را کنترل می نماید، گزارش داد که شرکت نمایندگان پس از مصرف 5 قاشق چای خوری پودر دارچین معادل 10 گرم در روز به مدت 12 هفته، 0.7٪ از توده چربی را از دست داده و 1.1٪ از توده عضلانی را از دست دادند.

با این حال، چنین مقدار زیادی دارچین ممکن است حاوی مقادیر بسیار خطرناکی کومارین باشد. در صورت مصرف بیش از حد، این ترکیب طبیعی ممکن است خطر خونریزی را افزایش داده و باعث ایجاد یا بدتر شدن بیماری کبد گردد.

این امر خصوصاً در خصوص دارچین کاسیا صادق است که حاوی 63 برابر بیشتر از دارچین سیلان کومارین است.

برای تأیید اینکه آیا مزایای کاهش وزن در دوزهای پایین تر، مانند آنهایی که در چای دارچین وجود دارد، به تحقیقات بیشتری احتیاج است.

5. با باکتری ها و قارچ ها مبارزه می نماید

دارچین دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی قوی است.

به عنوان مثال، تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که سینامالدئید، اصلی ترین ماده فعال دارچین، از رشد باکتری ها، قارچ ها و کپک های مختلف جلوگیری می نماید.

اینها شامل باکتری های استافیلوکوک، سالمونلا و E.coli هستند که می توانند باعث بیماری در انسان شوند.

علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی دارچین ممکن است به کاهش بوی بد دهان یاری نموده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

با این حال، قبل از نتیجه گیری قوی، ضروری است تحقیقات بیشتری بر روی انسان انجام گردد.

6. ممکن است گرفتگی های قاعدگی و سایر علائم PMS را کاهش دهد

چای دارچین ممکن است یاری کند بعضی از علائم قاعدگی، مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) و دیسمنوره قابل تحمل تر باشد.

یک مطالعه کاملاً کنترل شده در هر روز 3 گرم دارچین یا دارونما در 3 روز اول چرخه قاعدگی ارائه داد. زنان در گروه دارچین به طور قابل توجهی درد قاعدگی را نسبت به کسانی که به آنها دارونما داده اند تجربه می نمایند.

در مطالعه دیگری در 3 روز چرخه قاعدگی 1.5 گرم دارچین، داروی تسکین دهنده درد یا دارونما به زنان داده شد.

زنان گروه دارچین درد قاعدگی کمتری نسبت به دارونما نشان دادند. با این حال، درمان دارچین به اندازه داروی تسکین دهنده درد برای تسکین درد موثر نبود.

همچنین شواهدی وجود دارد که دارچین ممکن است خونریزی قاعدگی، دفعات استفراغ و شدت حالت تهوع را در دوران قاعدگی زنان کاهش دهد.

7. اضافه کردن آن به رژیم غذایی آسان است

چای دارچین به طرز باورنکردنی وارد رژیم غذایی شما می گردد.

می توانید آن را گرم بنوشید یا برای تهیه چای سرد خانگی آن را خنک کنید.

ساده ترین راه تهیه این نوشیدنی این است که به سادگی 1 قاشق چای خوری (2.6 گرم) دارچین آسیاب شده را به 1 فنجان (235 میلی لیتر) آب جوشیده اضافه کنید و هم بزنید. همچنین می توانید چای دارچین را با خیساندن یک چوب دارچین در آب جوش به مدت 10 تا 15 دقیقه تهیه کنید.

در غیر این صورت، چای کیسه ای دارچین را می توانید به صورت آنلاین یا در سوپرمارکت محلی یا فروشگاه مواد غذایی بهداشتی خود پیدا کنید. وقتی کمبود وقت دارید گزینه مناسبی است.

چای دارچین به طور طبیعی فاقد کافئین است، بنابراین می توانید در طول روز یا شب از آن لذت ببرید. با این حال، اگر به طور خاص به اثرات کاهش دهنده قند خون علاقه مند هستید، مصرف آن در کنار وعده های غذایی بسیار موثر خواهد بود.

اگر در حال حاضر از داروهای کاهش دهنده قند خون استفاده می کنید، بهتر است با پزشک خود برای اضافه کردن چای دارچین به برنامه های معمول خودمشورت کنید.

8. باعث درخشندگی پوست می گردد

پوست شما از شما به خاطر نوشیدن چای دارچین تشکر می نماید! آنتی اکسیدان های آن رادیکال های آزاد را که باعث پیری می شوند دفع می نمایند و نیز جریان خون را تقویت می نماید، به گردش سلول های جدید یاری می نماید که پوست شما را درخشان و جوان نگه می دارد. همچنین می توانید دارچین آسیاب شده را با ماست (که فواید سلامتی خود را دارد!) مخلوط کنید تا ماسکی آسان و لایه بردار تهیه کنید.

9. متابولیسم شما را تقویت می نماید

این یک درمان کاهش وزن معجزه آسا نیست اما افزودن چای دارچین به رژیم غذایی می تواند سوخت و ساز بدن را برای روز آغاز کند. دارچین حاوی منگنز است که به بدن در متابولیسم پروتئین ها و کربوهیدرات ها یاری می نماید. افزودن یک قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده معمولی به چای روزانه 20٪ احتیاج روزانه منگنز را به شما می دهد!

10. عملکرد مغز را بهبود می بخشد

مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است در مبارزه با بیماری های عصبی مانند آلزایمر یاری کند. این پروتئین ممکن است باعث مهار سیگنال های شیمیایی نامناسب در مغز گردد و حتی می تواند به تحریک مجاری عصبی جدید یاری کند. همچنین می تواند به بهبود تمرکز و تمرکز روزانه یاری کند.

11. موهای شما را تقویت و تمیز می نماید

توانایی دارچین در تقویت جریان خون می تواند در پوست سر شما شگفت انگیز باشد، فولیکول های مو را تقویت کند و در عین حال بوی نامطبوع را با رایحه مسکر خود از بین ببرد. یک فنجان چای دارچین دم کنید و بگذارید تا خنک گردد. یک قاشق غذاخوری عسل خام اضافه کنید و آن را به آرامی به پوست سر خود بمالید. بعد از 10 دقیقه کاملاً با آب گرم بشویید. نباید فراموش کنید نباید بیشتر از آن بگذارید. معروف است که دارچین باعث روشن شدن مو می گردد! همچنین می توانید از سرکه سیب روی موهای خود بهره ببرید.

12. بوی بد تنفس را از بین می برد

همان خواص ضد باکتریایی که می تواند ایمنی بدن شما را تقویت کند، می تواند باکتری های ایجاد نماینده بوی بد دهان را نیز دفع کند. نوشیدن چای به صورت روزانه برای طراوت نفس کافی است. این راه ساده ای برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان است، بنابراین سیر و پیاز را بدون مجازات و احساس گناه بخورید!

نکات آخر

چای دارچین یک نوشیدنی قدرتمند است.

این ماده پر از آنتی اکسیدان است و چندین فواید سلامتی از جمله کاهش التهاب و سطح قند خون، بهبود سلامت قلب و شاید حتی کاهش وزن را برای شما فراهم می نماید. چای دارچین همچنین ممکن است با عفونت مقابله نموده و PMS و گرفتگی های قاعدگی را کاهش دهد.

خواه از چای دارچین گرم یا سرد لذت ببرید، قطعاً یک نوشیدنی است که آن را باید امتحان کنید.

منبع:

healthline

tasteofhome

منبع: هفت گنج
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1315

به "خواص چای دارچین برای سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص چای دارچین برای سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید