حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران

به گزارش یادداشت سریع، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران صورت می گیرد.

حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران

جهت دریافت خدمات طراحی دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

براساس آنچه در نخستین خبرهای منتشر شد، آمده است؛ حفرچاه برای جمع کردن آبهای سطحی درحال انجام است، اقدامی که می توان آن را یکی از خطرناکترین اقدامات در مجاورت یک بنای تاریخی دانست. هر چند در همان زمان هشدارهای اولیه به واسطه نزدیکی چاه حفر شده به سر در بنای تاریخی باغ ملی مطرح شدند اما دومین چاه هم با فاصله کمی از سردر باغ ملی حفر شده و با وجود اعتراض ها، کارگران هنوز مشغول کارند.

با انتشار این خبر در فضای مجازی، اردشیر اروجی، از مدیرانی قدیمی حوزه میراث فرهنگی نیز واکنش نشان داد. او نوشت: حال اگر ناچار شده اند برای دفع آبهای سطحی چاه جذبی بزنند هر چند در این موارد راههای بهتری نیز وجود دارد ولی حداقل میراث فرهنگی نظارت کند، اگر فاصله ایمنی ازجرزهای سردر وجود داشته باشد، چه اشکالی دارد ما در فاصله دورتر چاه را حفر کنیم و بعد با تونل زیرزمینی آب را به آن قسمت راهنمایی کنیم. برای میراث فرهنگی شرمندگیست این اتفاقات بغل گوشش در یک بنای تاریخی مهم.

بارش باران در سالهای گذشته نشان از وجود مسئله ای اساسی در سطح زمین میدان مشق داشت، وقتی بارش باران، محوطه میدان را به دریاچه ای در آب تبدیل می کرد، حال اگر قرار است این مشکل آن هم بعد از گذشت ماههای قبل در تابستان که بهترین زمان برای رفع کردن این شرایط بود را به این شکل رفع نمایند، به نظر می رسد، نه تنها آن مشکل به طور کامل رفع نمی گردد، بلکه می تواند مسائل جدیدی را نیز به آن اضافه کند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1308

به "حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفر چاه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید