جشنواره نور در پیونگ یانگ

به گزارش یادداشت سریع، مردم کره شمالی از جشنواره نور که در پیونگ یانگ برای جشن گرفتن 110 مین سالگرد تولد رهبر فقیدشان کیم ایل سونگ برگزار می شود، بازدید می کنند.

جشنواره نور در پیونگ یانگ

به گزارش خبرنگاران، کره شمالی روز جمعه تولد رهبر بنیانگذار خود را گرفت، اما هیچ نشانه ای از رژه نظامی یا آزمایش های تسلیحاتی که بسیاری از تحلیل گران پیش بینی کرده بودند، وجود نداشت.

روز تولد کیم ایل سونگ، پدربزرگ کیم جونگ اون که به عنوان روز خورشید شناخته می شود، یکی از مهم ترین تاریخ ها در تقویم سیاسی پیونگ یانگ است.

در رسانه های دولتی به طور مداوم پوشش خبری جشن، از جمله تمبر های یادبود، فستیوال های نور، مهمانی های پایکوبی و ادای احترام با گل ها، در جریان بود.

دکتر ری بوم چول، 40 ساله گفت: من برای دیدن جشنواره نورپردازی با دخترم آمدم. امروز که به آن نگاه می کنم، واقعاً جالب است.

جشن های سالگرد سه هفته پس از آن برگزار می شود که کره شمالی بزرگترین آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای خود را انجام داد.

تحلیلگران به همراه مقامات کره جنوبی و ایالات متحده به طور گسترده انتظار داشتند که پیونگ یانگ روز 15 آوریل را با یک رژه نظامی برای رونمایی از تسلیحات نو یا حتی آزمایش موشکی جشن بگیرد.

کیم ایل سونگ در سال 1994 درگذشت، اما رئیس جمهور ابدی کره شمالی است و جسد او در اتاقی با نور قرمز در کاخ خورشید کومسوسان در حومه مرکز واقع شده است.

به مردم کره شمالی از بدو تولد آموزش داده می شود که به کیم ایل سونگ و پسرش کیم جونگ ایل احترام بگذارند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2236

به "جشنواره نور در پیونگ یانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره نور در پیونگ یانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید