تغییر ساعات کار ادارات در انتظار تایید

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران باتوجه به افزایش مصرف برق استانداران در کل کشور دستور تغییر ساعات کار ادارات را برای کاهش مصرف در زمان اوج بار خواهند داد که اکنون این موضوع در دستور کار استانداران قرار گرفته است.

تغییر ساعات کار ادارات در انتظار تایید

مصطفی رجبی مشهدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیشنهاد شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق در استان ها برای تغییر ساعت کار اداری در دست بررسی است، اظهار کرد: یعنی ادارات کار خود را یک تا دو ساعت زودتر از قبل آغاز و زودتر به پایان برسانند تا ساعت اوج مصرف یعنی 12 تا 17 وسایل سرمایشی ادارات به طور کامل خاموش شود.

وی با بیان اینکه این اقدام به تنهایی می تواند 1000 تا 1200 مگاوات صرفه جویی در پی داشته و امکان تامین پایدار انرژی برای سایر مشترکان را فراهم می کند، گفت: اکنون این موضوع در حال بررسی است و امیدواریم به زودی ابلاغ شود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه از روز گذشته مصرف ادارات و ارگان های مهم از طریق شرکت های توزیع مورد پایش و رصد قرار گرفته است، اظهار کرد: در این طرح ضمن ارزیابی راهکارهای پیشنهادی مدیریت بار درباره استفاده از تمامی ظرفیت های موجود به منظور گذر از پیک تابستان سال جاری، برنامه های کنترل بار مشترکان ولتاژ اولیه، ثانویه و همچنین مشترکان حساس نظامی، بانک ها و ارگان های مهم نیز مورد رصد قرار گرفت.

به گفته رجبی مشهدی، همچنین قرار شده دستگاه های مجاز استخراج رمز ارز در زمان اوج مصرف برق در صورت بروز محدودیت با اعلام دیسپاچینگ ملی از شبکه خارج شوند و برای این مهم برنامه های مدیریت مصرف را دستور کار قرار داده ایم.

وی با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان، گفت: همه هماهنگی ها و تلاش ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است و در این راستا سیاست های تنبیهی و تشویقی را در دستور کار قرار داده ایم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به بررسی آخرین شرایط تراز تولید و مصرف برق در روزهای گرم پیش رو، اضافه نمود: نیروگاه ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند و نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها، افزایش بیشتری خواهد یافت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2264

به "تغییر ساعات کار ادارات در انتظار تایید" امتیاز دهید

1 کاربر به "تغییر ساعات کار ادارات در انتظار تایید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ساعات کار ادارات در انتظار تایید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید