با مصرف آسپرین به جنگ سرطان بروید

به گزارش یادداشت سریع، استفاده مستمر از آسپرین موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان روده عظیم، سرطان مری، ادنوکارسیوم و سرطان معده، سرطان دستگاه صفراوی و سرطان پانکراس می گردد.

با مصرف آسپرین به جنگ سرطان بروید

به گزارش یادداشت سریع به نقل از برنا، محققان ایتالیایی دریافتند استفاده مستمر از آسپرین می تواند موجب کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان دستگاه گوارش از جمله سرطان روده عظیم گردد.

در این تحقیقات که به صورت یک مطالعه سیستماتیک و تجزیه و تحلیل داده های حاصل از مطالعات شهودی انجام شد، ارتباط بین آسپرین و سرطان های سیستم گوارشی مورد آنالیز نهاده شد.

در نتیجه این تحقیقات تعیین شد استفاده مستمر از آسپرین موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان روده عظیم، سرطان مری، ادنوکارسیوم و سرطان معده، سرطان دستگاه صفراوی و سرطان پانکراس می گردد.

آسپیرین ممکن است خطر سرطان کبد را کاهش دهد

با وجود این آسپرین هیچ ارتباطی با سرطان سر و گردن ندارد. نتایج به دست آمده از این تحقیقات در مردان و زنان، مناطق جغرافیایی مختلف و با در نظر دریافت سایر ویژگی های شخصی و گروهی، یکسان است.

  • مصرف چه میزان میوه در روز مفید است؟

بر اساس این تحقیقات مصرف روزانه 75 تا 100 میلی گرم آسپرین موجب کاهش 10 درصد خطر ابتلا به سرطان روده عظیم می گردد، در حالی که با افزایش مصرف آسپیرین تا روزانه 325 میلی گرم، این خطر تا 35 درصد کاهش می یابد.

به گفته محققان بین مدت زمان مصرف آسپرین و کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان دستگاه گوارشی رابطه معکوسی برقرار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1032

به "با مصرف آسپرین به جنگ سرطان بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مصرف آسپرین به جنگ سرطان بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید