الخزعلی: بر حق مقاومت در اخراج نظامیان آمریکایی تاکید می کنیم

به گزارش یادداشت سریع، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کل عصائب اهل الحق عراق بر حق نیروهای مقاومت این کشور در خاتمه دادن به حضور نظامی آمریکا، ضمن حفظ اقتدار دولت با عدم حمله به هیأت های دیپلماتیک تاکید کرد.

الخزعلی: بر حق مقاومت در اخراج نظامیان آمریکایی تاکید می کنیم

به گزارش خبرنگاران،شیخ قیس الخزعلی، دبیر کل عصائب اهل الحق عراق امروز طی پستی در توئیتر بار دیگر بر حق نیروهای مقاومت این کشور در انتها دادن به حضور نظامیان آمریکایی ضمن حفظ اقتدار دولت با عدم هدف قرار دادن هیأت های دیپلماتیک تاکید کرد.

وی نوشت: آنچه که درباره دستگیری یکی از افراد [سازمان] الحشد الشعبی به اتهامی فریب دهنده روی داد، با عقل و تدبیر حل شد. ما بار دیگر بر پایبندی خود به دولت و نهادهای آنها تاکید می کنیم و در عین حال بر حق مقاومت در انتها دادن به حضور نیروهای نظامی آمریکا به همراه حفظ اقتدار دولت و عدم هدف قرار دادن هیأت های دیپلماتیک تاکید می کنیم.

عثمان الغانمی وزیر کشور عراق،پنجشنبه پیش، با اشاره به جزئیاتی از حمله راکتی یکشنبه شب به منطقه سبز بغداد گفت که چند طرح برای هدف قرار دادن منطقه سبز را خنثی کردیم. ما با هیأت های دیپلماتیک برای حفاظت از آنها در بغداد همکاری می کنیم. یکی از شلیک کنندگان راکت به سفارت آمریکا را بازداشت کرده ایم.

طی روزهای گذشته راکت هایی به سمت منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در این منطقه قرار گرفته است، شلیک شد؛ حملاتی که گروه های مقاومت دست داشتن خود در آن را رد کردند. عراقی ها می گویند واشنگتن پشت این حملات است تا وجهه نیروهای مقاومت را در عراق تخریب کند.

در پی تنش های اخیر در بغداد برخی کانال های خبری اقدام به انتشار فیلم هایی از استقرار نظامیان وابسته به جنبش عصائب اهل الحق کردند. اما محمود الربیعی سخنگوی دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق خاطرنشان کرد که اعضای این جنبش هیچ حضور نظامی در بغداد ندارند. لذا هرگونه فیلم یا تصویری که درباره حضور یا استقرار نظامی اعضای جنبش عصائب اهل الحق منتشر می شود، قدیمی بوده یا متعلق به افرادی است که آنها را نمی شناسیم.

وی هشدار داد که برخی به دنبال ایجاد فتنه و هیاهوی رسانه ای پوچ هستند.

دبیر کل عصائب اهل الحق عراق، پیشتر نیز در واکنش به حملات راکتی به سفارت آمریکایی در بغداد خواستار تحقیق رسمی و آشکار درباره عوامل این حملات گفته بود که این حملات به نفع عراق نیست و موجب شتاب در خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی از عراق نمی شود بلکه برعکس به نفع اشغالگر آمریکایی است.

به اعتقاد الخزعلی، این کار موجب می شود تا آمریکا بار دیگر به نقش تخریبی و جاسوسی خود در دستگاه های امنیتی و فرهنگی عراق روی آورد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1515

به "الخزعلی: بر حق مقاومت در اخراج نظامیان آمریکایی تاکید می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الخزعلی: بر حق مقاومت در اخراج نظامیان آمریکایی تاکید می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید