استفاده 100 درصدی خانه های اسکاتلند از هیدروژن سبز

به گزارش یادداشت سریع، انرژی مورد نیاز خانه های اسکاتلندی ها برای اولین بار در دنیا به طور کامل از هیدروژن سبز تامین خواهد شد.

استفاده 100 درصدی خانه های اسکاتلند از هیدروژن سبز

شرکت تنظیم مقررات انرژی انگلیس به نام Ofgem اعلام کرد که اسکاتلند قرار است اولین آزمایش های هیدروژن سبز در جهان را با گاز طبیعی برای پخت و پز و گرمایش در 300 خانه جایگزین کند.

شرکت گاز اسکاتلند موسوم به SGN برای سیستم های گرمایشی و اجاق های گاز این خانه ها در بخشی از شهر فایف هیدروژن رایگان را برای استفاده بیش از چهار سال آنها در اختیار قرار خواهد داد.

هدف از این کار این است که ببینند آیا هیدروژن فاقد کربن، ساخته شده از آب و برق از طریق الکترولیز می تواند به بریتانیا در رسیدن به اهداف بدون کربن خود کمک کند یا نه.

شرکت Ofgem هجده میلیون پوند(24 میلیون دلار) برای تأمین اعتبار این پروژه به عنوان بخشی از یک رقابت نوآوری که برای توسعه فناوری و زیرساخت های جدید پاک و سبز برگزار می شود، اهدا کرد. همچنین برای آزمایش های آفلاین در مورد استفاده از لوله های گاز طبیعی برای انتقال ایمن گاز هیدروژن پاک در مسافت های طولانی مبلغ 12.7 میلیون پوند(17 میلیون دلار) تامین شده است.

هیدروژن امروز بیش از پیش در حال خودنمایی است، زیرا شرکت خودروسازی تویوتا نیز به تازگی از نسل دوم خودروهای هیدروژنی خود موسوم به Mirai رونمایی کرده است.

با این حال، بسکمک از محدودیت هایی که برای هیدروژن سبز در وسایل نقلیه وجود دارد، به همان اندازه برای سیستم های گرمایشی و لوازم خانگی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، الکترولیز هیدروژن فقط حدود 80 درصد کارآمد است، به این معنی که 20 درصد از برق مورد استفاده برای ایجاد آن هدر می رود و اگر به جای آن از برق برای تأمین انرژی سیستم های گرمایشی مرکزی مبتنی بر پمپ حرارتی استفاده شود، در بسکمک از موارد می تواند مقرون به صرفه تر از کوره هیدروژنی باشد.

با این وجود، هنوز هم استفاده بالقوه از هیدروژن سبز در بریتانیا مهم تلقی می شود، زیرا 85 درصد خانه ها با کوره گازی یا به قول انگلیسی ها دیگ بخار گرم می شوند.

انگلیس هدف خود را مشخص کرده است که تا سال 2050 انتشار گازهای گلخانه ای را به طور کامل به صفر برساند.

آنتونی گرین از شبکه انرژی ملی به گاردین گفت: اگر واقعاً می خواهیم به یک آینده خالص بدون کربن برسیم، باید جایگزین های سبز مانند هیدروژن را جایگزین متان کنیم. کربن زدایی از بخش هایی مانند گرمایش سخت است و اهمیت شبکه های گاز برای تأمین انرژی فعلی انگلیس به این معنی است که اگر بخواهیم انرژی کم کربن را به طور مطمئن به همه مصرف کنندگان ارائه دهیم، پروژه هایی از این دست بسیار مهم است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1365

به "استفاده 100 درصدی خانه های اسکاتلند از هیدروژن سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده 100 درصدی خانه های اسکاتلند از هیدروژن سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید