استعفای غیرمنتظره یک مقام دادگستری آمریکا

به گزارش یادداشت سریع، منابع خبری بامداد شنبه از استعفای یک مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا که ارتباطاتی با پرونده تبانی ادعایی دونالد ترامپ با روسیه داشته خبر دادند.

استعفای غیرمنتظره یک مقام دادگستری آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی یادداشت سریع، یکی از دستیاران ارشد دادستانی که از سوی وزیر دادگستری آمریکا به عنوان مسئول تحقیق درباره قانونی بودن یا نبودن فرایند گردآوری اطلاعات برای پفراینده تبانی ادعایی ترامپ با روسیه منصوب شده بود از سمتش استعفا نموده است.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده دلیل استعفای نورا دانیهی هنوز تعیین نیست. او یکی از دستیاران مورد اعتماد جان دورهام بود که از سوی وزیر دادگستری آمریکا مأمور به تحقیق درباره ریشه های شکل گیری ادعای تبانی ترامپ با روسیه شده است.

یکی از مسائلی که قرار است تحقیقات جان دورهام تعیین کند این است که آیا گردآوری اطلاعات از ستاد انتخاباتی ترامپ برای پیشبرد پفراینده مربوط به تبانی او با روسیه قانونی بوده است یا خیر.

بعضی از منابع خبری گزارش داده اند محتمل است استعفای دانیهی با فشارهای احتمالیِ ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا برای تحویل نتایج مربوط به تحقیقات پفراینده فوق الذکر قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مرتبط بوده باشد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته دانیهی اخیراً در گفت وگو با همکارانش از احتمال اعمال چنین فشارهایی ابراز نگرانی نموده بود.

بعضی مقام ها می گویند احتمال ها درباره اینکه وزیر دادگستری آمریکاجان دورهام را تحت فشار قرار دهد تا قبل از فرا رسیدن انتخابات گزارشی نیمه کاره از نتایج تحقیقاتش منتشر کند قوت گرفته است.

یک فرد آگاه از این موضوع به نیویورک تایمز گفته ویلیام بار از تیم جان دورهام خواسته برای تکمیل گزارش خود عجله نمایند.

دونالد ترامپ منتظر است از تحقیقات دورهام برای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه اتهامات وارد شده علیه او درباره تبانی با روسیه صرفاً پفراینده ای برای تخریب وجهه اش بوده استفاده کند.

ویلیام بار سال گذشته دورهام را برای انجام تحقیقات درباره مراحل آغازین ادعای تبانی ترامپ با روسیه منصوب کرد.

انتصاب دورهام اندکی بعد از انتشار گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پفراینده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا صورت گرفت. مولر در آن گزارش، علاوه بر متهم کردن روسیه به کوشش برای اثرگذاری بر انتخابات سال 2016 مدعی شده بود دونالد ترامپ در فرایند تحقیقات در مورد این پفراینده کارشکنی نموده است.

دانیهی که به تازگی از سمتش استعفا نموده سال ها دستیار دورهام بوده و همکاری نزدیکی با او داشته است. دورهام بعد از ورود به پفراینده مربوط به ترامپ و روسیه از دانیهی خواسته بود او را به عنوان دستیارش در این پفراینده همراهی کند.

منابع آگاه به روزنامه نیویورک تایمز گفته اند دانیهی نقش فعالی در انجام تحقیقات مربوط به این پفراینده داشته است.

استعفای او از همین حالا به حدس ها درباره احتمال کوشش دولت ترامپ برای اثرگذاری بر فرایند تحقیقات دورهام دامن زده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1208

به "استعفای غیرمنتظره یک مقام دادگستری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای غیرمنتظره یک مقام دادگستری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید