احداث و ایجاد بازارچه های صنایع دستی اولویت خراسان جنوبی

به گزارش یادداشت سریع، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی گفت: احداث و ایجاد بازارچه های صنایع دستی در سطح استان در اولویت برنامه های معاونت صنایع دستی در سال جهش تولید واقع شده است.

احداث و ایجاد بازارچه های صنایع دستی اولویت خراسان جنوبی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی، حسین عباس زاده روز 10 تیرماه افزود: احداث بازارچه های صنایع دستی در شهر سربیشه، مود و شوسف از مصوبات سفر استاندار در سال 98 به شهرستان های استان بوده است که هر سه با مشارکت این اداره کل با شهرداری های شهرهای مذکور در حال انجام است و در صورت تامین اعتبار لازم قابلیت بهره برداری در سال 1400 را دارد.

او ادامه داد: بازارچه صنایع دستی شهرستان فردوس و سرای امینی بیرجند نیز از جمله پروژه هایی است که متاسفانه تا به امروز به دلیل عدم تامین اعتبار لازم به بهره برداری نرسیده و در صورت تزریق اعتبارات تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

عباس زاده گفت: بازارچه های دائمی شهرستان های بیرجند (در محل باغ و عمارت جهانی اکبریه)، بشرویه (خانه تاریخی فیاض بخش)، سرایان (کاروانسرای میثم) از جمله بازارچه های صنایع دستی در اماکن تاریخی هستند که از سال 1385 با حضور صنعتگران توانمند استان فعالیت خود را آغاز کرده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1096

به "احداث و ایجاد بازارچه های صنایع دستی اولویت خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث و ایجاد بازارچه های صنایع دستی اولویت خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید