اتمام ذخایر معادن سنگ آهن، روی و مس تا 20 سال آینده

به گزارش یادداشت سریع، رئیس سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه ذخایر فعلی معادن سنگ آهن، روی و مس تا 20 سال آینده به اتمام خواهد رسید، گفت: ارزش گذاری معادن با هدف جذب تسهیلات بانکی شروع شده است.

اتمام ذخایر معادن سنگ آهن، روی و مس تا 20 سال آینده

به گزارش گروه مالی یادداشت سریع، خداداد غریب پور در همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران با بیان اینکه در سال های 93 تا 97 حدود 600 میلیارد تومان در زمینه اکتشاف ذخایر معدنی هزینه نموده ایم، گفت: در این مدت 79 گواهی کشف و 145 پروانه اکتشافی صادر شده و صدور 234 پروانه اکتشاف نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه به 383 منطقه امیدبخش معدنی نیز دست یافته ایم، اضافه نمود: سازمان توسعه معادن برای توسعه و توانمندسازی بخش اکتشاف اقدامات مهمی انجام داده که تأسیس کنسرسیومی برای اجرای پروژه های بزرگ ملی و انعقاد تفاهم نامه با سازمان های مختلف از جمله این اقدامات است.

غریب پور توضیح داد: ایجاد صندوق سرمایه گذاری جسورانه و معرفی 14 محدوده جدید اکتشافی به بورس نیز از دیگر اقدامات مهم توسعه معادن برای توانمندسازی بخش اکتشاف بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ارزش گذاری معادن با هدف جذب تسهیلات بانکی از معدن سنگ آهن گل گهر شروع شده است، گفت: پروانه بهره برداری معدن گل گهر در یک فرایند کارشناسی و دقیق و بر اساس ذخایر 1.1 میلیارد دلار ارزش گذاری شده تا به عنوان وثیقه معتبر نزد بانک ارایه گردد.

رییس سازمان توسعه معادن با اشاره به انجام اکتشافات جدید ذخایر معدنی در کشور، گفت: آنالیز ها نشان داده تا 20 سال آینده ذخایر فعلی معادن سنگ آهن، روی و مس به اتمام خواهد رسید، به همین دلیل ایمیدرو با هماهنگی با وزارت صنعت برنامه های اکتشافی را در اولویت قرار داده است.

وی اضافه نمود: کنسرسیومی متشکل از شرکت های خصوصی، بخشی از کار اکتشاف 300 هزار کیلومتر مربع برنامه جدید را برعهده گرفته است.

وی ادامه داد: 13 پهنه از 34 پهنه جدید اکتشافی توسط این کنسرسیوم انجام خواهد شد.

به گفته غریب پور، شرکت ملی صنایع مس هم برنامه ای جداگانه برای کشف ذخایر جدید در دست اجرا دارد که به این ترتیب شاهد جهش در برنامه های اکتشافی هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 415

به "اتمام ذخایر معادن سنگ آهن، روی و مس تا 20 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام ذخایر معادن سنگ آهن، روی و مس تا 20 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید