ابلاغ مصوبه تخفیف 100درصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کممصرف

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیات وزیران با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور مالی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

ابلاغ مصوبه تخفیف 100درصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کممصرف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ شده آمده است: صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی معین شده (موضوع تبصره-4- ماده -1- قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب 1394) را با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.

هیات وزیران با تاکید بر اینکه آب بهای سایر مشترکان تا الگوی معین شده تغییری نخواهد کرد، تصویب نمود: مشترکان با مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام نمایند. در پایان این دوره، بهای آّب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی معین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.

در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رئیس جمهوری از وزارت نیرو خواسته شده تا ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی، مشترکین پر مصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.

در مصوبه دولت تصریح شده است: این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه های دایمی در حال بهره برداری شهری و روستایی می گردد. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه های غیر دایم نظیر باغ، ویلاها و خانه باغ ها مشمول تخفیف نمی شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1373

به "ابلاغ مصوبه تخفیف 100درصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کممصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مصوبه تخفیف 100درصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کممصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید