ابراز نگرانی فولکس واگن از رشد سریع فناوری خودروهای برقی

به گزارش یادداشت سریع، مدیر ارشد اجرایی فولکس واگن در خصوص توسعه فناوری خودروهای برقی و کاهش استقبال از خودروهای بنزینی و دیزلی کنونی، ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی فولکس واگن از رشد سریع فناوری خودروهای برقی

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت cleantechnica، بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت های خودروسازی در دنیا عزم خود را برای فراوری انبوه خودروهای برقی جزم نموده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی نموده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.

با اینکه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو در دنیا تصور نمی کردند که روزی خودروهای برقی و الکتریکی به بازار خودروی دنیا راه پیدا نموده و به دست مصرف نمایندگان نهایی برسند، بسیاری از شرکت های خودروسازی نظیر تسلاموتورز با اجرایی کردن برنامه های جاه طلبانه خود، رویای قدم گذاشتن خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست به خیابان های شهر را تحقق بخشیدند.

این طور که آمار فروش خودروهای برقی در دنیا نشان می دهد، به نظر می رسد که استقبال بی نظیری از سوی مردم و دولت های مختلف دنیا از خودروهای پاک برقی شده است و همگی خواستار توسعه فناوری فراوری وسائل نقلیه پاک برقی هستند.

حالا به تازگی هربرت دیاس - مدیر ارشد اجرایی شرکت فولکس واگن - از کاهش شدید استقبال همگانی از خودروهای بنزینی و دیزلی کنونی و همچنین توسعه روزافزون و غیر منتظره صنعت خودروهای برقی و الکتریکی ابراز نگرانی نموده است. با اینکه این شرکت در ابتدا به تمسخر برنامه های جاه طلبانه و بلندپروازانه تسلاموتورز می پرداخت، اما بعد از آن متوجه شد که باید به منظور جا نماندن از گردونه رقابت در خودروهای برقی، خود نیز به توسعه فناوری ساخت این گونه خودروها بپردازد.

فولکس واگن بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در دنیا که بیشترین سهم از بازار خرید و فروش خودرو در اروپا را به خود اختصاص داده است، به نظر می رسد می خواهد رسوایی خودروهای دیزلی موسوم به دیزل گیت (diesel Gate) خود را جبران نموده و به توسعه فناوری های نوینی همچون خودروهای خودران و هم چنین وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست نظیر خودروهای برقی و الکتریکی بپردازد و بدین ترتیب چهره آلوده و تخریب نام خود را در دنیا از بین ببرد.

این خودروساز پرفروش و پرطرفدار آلمانی، پس از آنکه حدود سه سال پیش به دستکاری و تقلب در نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی خودروهای دیزلی فراوریی اش در آمریکا متهم و محکوم شد، تصمیم گرفت که برای جلب اطمینان مردم و دولت ها و همچنین یاری به کاهش میزان انتشار آلایندگی به جو زمین و محیط زیست، به طراحی و فراوری خودروهای برقی و الکتریکی پاک روی آورد.

فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مسائل حقوقی در آلمان و سراسر دنیا روبرو است. این شرکت 22 میلیارد یورو را برای پرداخت خسارت اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در دنیا متهم است. همه این اتفاقات موجب شد این خودروساز به منظور جبران خسارت های وارده، در کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای به محیط زیست و فراوری خودروهای برقی بکوشد.

وی همچنین اشاره نمود که سرعت توسعه این فناوری چنان سریع و غیرقابل کنترل است که دولت های مختلف نتوانسته اند برای آنها قانون گذاری نموده و یا به وضع استاندارد برای توسعه و بهره برداری از ان بپردازند. یکی دیگر از مسائل سرعت بسیار بالای توسعه فناوری های نوین در صنعت خودروسازی، احتمال فروپاشی و سقوط پیش از موعد صنعت فراوری خودروهای بنزینی و دیزلی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 73

به "ابراز نگرانی فولکس واگن از رشد سریع فناوری خودروهای برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی فولکس واگن از رشد سریع فناوری خودروهای برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید