شروع ماموریت بمب افکن های بی - 1 آمریکا در نزدیکی آبهای روسیه

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران به نقل از یونایتد پرس اینترنشنال، نیروی هوایی آمریکا از شروع اولین ماموریت بمب افکن های بی - 1 آمریکا مستقر در نروژ و در نزدیکی پایگاه های دریایی روسیه اطلاع داد.

شروع ماموریت بمب افکن های بی - 1 آمریکا در نزدیکی آبهای روسیه

بر اساس این گزارش، پیشتر طی هفته گذشته دو فروند بمب افکن بی - 1 آمریکایی وارد خاک نروژ شدند. گفته می گردد این دو بمب افکن در راستای پوشش بیش از 200 تن از کارکنان نیروی هوایی مستقر در پایگاه هوایی اورلند یعنی جایی که جنگنده های اف - 35 نروژ در آنجا مسقر هستند، راهی این کشور شده اند.

به گفته نیروی هوایی آمریکا، بمب افکن های بی - 1، روز آدینه نخستین ماموریت تاکتیکی خود را به صورت تمرینی مشترک با جنگنده های اف - 35 نروژ در آب های دریای نروژ انجام داده اند.

گفتنی است دریای نروژ به عنوان بازوی اقیانوس آرام در منطقه قطب شمال و در مجاورت دریای برنت یعنی جایی که از آن به عنوان حیات خلوت نیروی دریایی روسیه و خانه ناوگان شمالی زیر دریایی های ویژه حمل موشک های بالستیک این کشور یاد می گردد، مطرح است.

وزارت دفاع روسیه هنوز از زمان انجام تمرینات یاد شده دو بمب افکن بی - 1 در روز آدینه، واکنش خاصی به این موضوع نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1691

به "شروع ماموریت بمب افکن های بی - 1 آمریکا در نزدیکی آبهای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ماموریت بمب افکن های بی - 1 آمریکا در نزدیکی آبهای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید