8 ورزش موثر برای لاغری صورت در یک هفته!

به گزارش یادداشت سریع، یک صورت ظریف، جوان و زیبا آرزوی همه خانم هاست. با انجام ورزش صورت می توانید عضلات صورت را تقویت نموده و با لاغر کردن آن از پیری و افتادگی آنها جلوگیری کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت در یک هفته!

اولین علائم قابل توجه پیری معمولا چین و چروک پوست است. قابلیت ارتجاعی پوست و خطوط صورت شما بستگی به این دارند که چقدر عضلات صورت تضعیف شده باشد. این عضلات نیز به اندازه بقیه بدن شما احتیاج به ورزش دارند.

8 مورد از موثرترین ورزش های صورت را به شما ارائه می دهد که به گفته پزشکان، به حفظ جوانی چهره، تقویت عضلات و لاغری صورت یاری می نماید.

برای انجام ورزش های لاغری صورت ابتدا عضلات صورت را گرم کنید

برای ورزش صورت اول از همه، شما باید عضلات صورت خود را گرم کنید. بایستید یا بنشینید، پشت خود را صاف نگه دارید. حالا تا زمانی که می توانید حروف صدادار مختلف را بخوانید. گفتن صداهای I، O، E و A معمولا به بهترین شکل انجام می گردد. این تمرین را تا زمانی که احساس می کنید صورت شما گرم شده است، انجام دهید.

روش های انجام ورزش صورت

1- بنشینید و سرتان را به عقب ببرید. حالا تصور کنید که باید لب پایین خود را به سقف برسانید. لب پایین خود را تا آنجا که می توانید بالا برده و حدود 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. سپس یک استراحت کوتاه کنید. این ورزش صورت را 2-3 بار تکرار کنید.

2- بازوهای خود را روی سینه قرار دهید و در حالی که صاف ایستاده اید به آرامی چانه خود را بالا بیاورید. هنگامی که شما تا حد ممکن چانه را بالا بردید، یک نفس بلند بکشید و 10 یا 15 ثانیه در این حالت بمانید. سپس به آرامی به حالت اولیه بازگردید.

فواید شگفت انگیز یخ درمانی برای زیبایی پوست

3- این ورزش صورت ساده اما بسیار موثر است. این کار به کاهش خطر از بین رفتن قابلیت ارتجاعی در گونه ها یاری می نماید. مطمئن شوید که در طول این تمرین سر خود را صاف نگه می دارید. گوشه لب خود را پایین بیاورید و به حالت اولیه بازگردید. حداقل 5 بار این حرکت را تکرار کنید، میتوانید تا زمانی که در عضلات خود تنش را احساس کنید، این کار را انجام دهید.

4- صاف بنشینید و یک مداد را با لب هایتان محکم نگه دارید. حالا سعی کنید بدون حرکت سر نام خود را در هوا بنویسید. این ورزش صورت را حداقل 3 دقیقه انجام دهید. پس از یک استراحت کوتاه، چند بار آن را تکرار کنید.

5- این ورزش برای عضلات گردن شما عالی است. همچنین یاری می نماید تا عضلات اطراف صورت تان تقویت گردد. سر خود را به سمت راست بکشید، سعی کنید گوش خود را به شانه برسانید. دست راست خود را روی سمت راست سر خود قرار داده و فشار دهید، و سعی کنید با سر و گردن خود در برابر فشار دست مقاومت کنید. 10 ثانیه این حالت را حفظ کنید. برای طرف دیگر نیز این ورزش صورت را تکرار کنید.

6- یک نفس عمیق بکشید، لب هایتان را محکم ببندید و دهان خود را از هوا پر کنید (لپ ها را باد کنید). دست های خود را روی گونه ها قرار دهید طوری که انگشت ها روی گوش قرار گیرند. حالا روی گونه های خود فشاز وارد کنید و با عضلات صورت در مقابل این فشار مقاومت کنید. 5-10 ثانیه این حالت را حفظ کنید، سپس یک استراحت کوتاه انجام دهید. این ورزش صورت را 5-6 بار تکرار کنید.

10 ماده طبیعی برای جوانسازی پوست صورت

7- دهان را باز کنید و دندان های خود را با لب هایتان بپوشانید. حالا فک پایین را جلو ببرید، و با انگشت خود روی چانه فشار وارد کنید. سعی کنید عضلات صورت خود در برابر انگشتتان مقاومت کنید. این ورزش صورت را تکرار 10 بار تکرار کنید.

8- این آخرین و سخت ترین ورزش صورت است که به تقویت عضلات فک و همچنین ماهیچه های زیر زبان یاری می نماید. هر دو مشت خود را زیر چانه . قرار دهید، و زبان خود را روی دندان های پایین دهان فشار دهید (در کنار دندان های پایین قرار دهید). با مشت های خود چانه را فشار دهید، و سعی کنید با زبان در برابر فشار مقاومت کنید. این حالت را 30 ثانیه نگه دارید یک استراحت کوتاه نموده و دوباره آغاز کنید. این تمرین را 10 بار تکرار کنید.

7 راز زیبایی که قبل از خواب می بایست انجام گردد!

منبع: setare.com
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1368

به "8 ورزش موثر برای لاغری صورت در یک هفته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ورزش موثر برای لاغری صورت در یک هفته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید