گوگل تغییر کرد ، عکس

به گزارش یادداشت سریع، دیجیاتو نوشت: نسخه دسکتاپ گوگل حالا موضوعاتی را به شما پیشنهاد می نماید که مرتبط با جستجوی اولیه است و می تواند برای جستجوهای بعدی استفاده گردد.

گوگل تغییر کرد ، عکس

گوگل در رابط موتور جستجوی خود در دسکتاپ تغییری را به وجود آورده است تا در هنگام جستجو بتوانید به موضوعات مرتبط با آن جستجو دسترسی داشته باشید و جستجوهای نوی انجام دهید. عرضه این ویژگی که در زیر کادر جستجو مشاهده می گردد، حالا در سراسر دنیا شروع شده است.

به گزارش ورج، اگر عبارتی را در گوگل جستجو کنید، حالا در زیر کادر جستجو چندین موضوع را برای جستجوی مجدد می بینید که به شما کمک می نمایند تا جستجوی اولیه خود را تکمیل کنید. در گذشته ردیفی از زبانه ها وجود داشت که دسترسی به بخش های مختلف موتور جستجو ازجمله Images یا Videos را فراهم می کرد، اما حالا همین گزینه ها هم در میان موضوعات مرتبط با جستجوی فعلی شما قرار گرفته اند.

گوگل ابتدا این ویژگی را در ماه دسامبر برای نسخه موبایل موتور جستجوی خود عرضه کرد و در ماه گذشته شاهد عرضه این قابلیت برای زبان انگلیسی در آمریکا بودیم. اما حالا عرضه دنیای این ویژگی شروع شده است و در آزمایشی که ما انجام داده ایم، این قابلیت حتی برای زبان فارسی با آی پی ایران هم در دسترس قرار گرفته است.

تغییر رابط کاربری موتور جستجوی گوگل

تصویری که در ادامه می بینید، نسخه قدیمی رابط کاربری گوگل را نشان می دهد:

تصویر بعدی هم رابط این موتور جستجو پس از اعمال این تغییر نو است:

با توجه به آنچه به نظر می رسد، با کلیک روی هر موضوع، آن را به جستجوی خود اضافه می کنید. برای مثال، اگر عبارت WWDC 2023 را جستجو کنید، موضوعاتی مثل Keynote به شما پیشنهاد داده می گردد. اگر روی این موضوع کلیک کنید، جستجوی شما به WWDC 2023 Keynote تبدیل می گردد. گوگل با این تغییر می تواند جستجوهای بیشتر را روی موتور خود آسان تر کند و به کاربران در تکمیل جستجوها کمک برساند.

گوگل چندی قبل در کنفرانس توسعه دهندگان خود از سرویس نو SGE رونمایی کرد که پاسخ جستجوها را به وسیله هوش مصنوعی مولد ارائه می کرد. به نظر می رسد که تغییر امروز هم در راستای همان تغییرات اعمال شده باشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2434

به "گوگل تغییر کرد ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل تغییر کرد ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید