تور ارزان ارمنستان: پرواز جت خطوط هواپیمایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان

به گزارش یادداشت سریع، رسانه های ارمنستانی از پرواز یک فروند هواپیمای خطوط هوایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان در بحبوبه تشدید تنش بین دو کشور همسایه خبر دادند.

تور ارزان ارمنستان: پرواز جت خطوط هواپیمایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های ارمنستانی سه شبه شب به وقت تهران از پرواز یک فروند هواپیمای خطوط هوایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان در بحبوبه تشدید تنش بین دو کشور همسایه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری نیوز آرمنیا، به نقل از وبگاه داده های پروازی فلایت-24، یک فروند هواپیمایی خطوط هوایی آذال جمهوری آذربایجان در پرواز از نخجوان به باکو، از حریم هوایی ارمنستان عبور کرد.

داده های پروازی نشان می دهد که این هواپیما بر فراز جرموک در استان وایوتس دزور، واردنیس در استان گغارکونیک و بعلاوه قره باغ کوهستانی پرواز و سپس به سمت باکو، مرکز جمهوری آذربایجان حرکت نموده است.

اخبار مربوط به اولین پرواز شرکت های هواپیمایی جمهوری آذربایجان حریم هوایی ارمنستان در 21 اکتبر اعلام شد و طی آن یک فروند هواپیمای شرکت هوایی آذال با گذر از حریم هوایی ارمنستان به باکو پرواز کرد.

این شرکت هوایی در آن برهه با انتشار بیانیه ای اعلام نموده بود که استفاده از حریم هوایی ارمنستان باعث صرفه جویی در مقدار هزینه ها و سوخت می گردد و خطوط هوایی جمهوری آذربایجان از تمام گذرگاه های هوایی از جمله حریم های هوایی ایران و ارمنستان استفاده خواهد نمود.

جمهوری آذربایجان پیشتر به علت مسائل موجود در مالکیت قره باغ از حریم هوایی ارمنستان استفاده نمی کرد.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان درگیر مناقشه ای چند دهه ای بر سر منطقه جدایی طلب قره باغ کوهستانی هستند، منطقه ای که در داخل جمهوری آذربایجان قرار گرفته است، اما از زمان خاتمه جنگ در سال 1994 تحت کنترل نیروهای ارمنستانی قرار داشت.

نبرد شدیدی که در سپتامبر 2020 آغاز شد، شش هفته بعد با توافق صلح با میانجیگری روسیه به خاتمه رسید و باعث شد جمهوری آذربایجان کنترل بخش قابل توجهی از قره باغ کوهستانی را به دست گیرد و تمام مناطقی را که خارج از منطقه جدایی طلب تحت کنترل نیروهای ارمنستان بود، پس بگیرد.

روز دوشنبه طرفداران حزب مخالف در شهر ایروان مرکز ارمنستان به خیابان ها آمدند و خواستار اتخاذ مواضع قاطعانه تر از سوی دولت نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان مقابل باکو شدند. معترضان از مقام های ارمنستان خواستند اسناد معین حدود مرز بین دو کشور امضا نگردد و با طرح های جمهوری آذربایجان برای ساخت کریدورهای حمل و نقل در سراسر ارمنستان مخالفت شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2056

به "تور ارزان ارمنستان: پرواز جت خطوط هواپیمایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: پرواز جت خطوط هواپیمایی جمهوری آذربایجان از حریم هوایی ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید