نرخ تورم منفی در کشورهای عربی منفی

به گزارش یادداشت سریع، بلومبرگ می گوید:کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل شیوع کرونا با شدید ترین نرخ تورم منفی روبرو خواهند بود.

نرخ تورم منفی در کشورهای عربی منفی

شکبه خبری بلومبرگ در گزارشی پیش بینی کرد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شاهد شدید ترین تورم منفی دنیا خواهند بود چراکه شیوع ویروس کرونا باعث کاهش قیمت ها در این کشورها شده است.

بر اساس این گزارش، کاهش قیمت ها و تورم منفی در کشورهای عربی با نزول قیمت در بازارهای مسکن شروع شده است.

قیمت ها در قطر، بحرین و امارات متحده عربی در حال حاضر بیشترین کاهش را در میان بیش از 80 کشوری داشته است که توسط دیده بان اقتصاد دنیای بلومبرگ ردیابی می شوند

اقتصاددانان نرخ تورم منفی را برای اقتصاد بسیار مضرمی دانند زیرا درآمد شرکت ها کاهش شدیدی می یابد و در مقابل هزینه های ثابت آنان مثل دستمزدها ثابت است در نتیجه این مساله باعث ورشکستگی بعضی شرکت ها می گردد و این سیکل نامیمون می تواند مانند رکود در یک اقتصاد را عمیق تر می نماید.نتیجه چنین رکودی کاهش درامد و بیکاری شاغلان است.

پیامد دیگر تورم منفی در زمان رکود و تورم منفی نگه داشتن پول و پرهیز از سرمایه گذاری است، به همین دلیل میل به سرمایه گذاری به شدت کاهش می یابد و این مساله هم باعث عمیق تر شدن رکود می گردد. تجربه دهه 1990 ژاپن و دهه 1930 در آمریکا و تجربه رکود عظیم اخیر نشان می دهد مبارزه با تورم منفی بسیار سخت است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1194

به "نرخ تورم منفی در کشورهای عربی منفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم منفی در کشورهای عربی منفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید