مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 و چانگان CS35

به گزارش یادداشت سریع، بازار کراس اوورها و هاچ بک های کراس در ایران غالباً بازار قابل توجه ای است. به همین دلیل، برندهای مختلف سعی می کنند تجربه ای در این حوزه داشته باشند و خودروهایی را تولید و روانه بازار کنند. در این میان، رنو ساندرو استپ وی را معمولاً با خودروهایی همچون دانگ فنگ H30 کراس، برلیانس کراس C3، ام.جی 360، چانگان CS35 و بسترن B30 مقایسه می کنند. در ادامه این مطلب، ما به مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 و چانگان CS35 خواهیم پرداخت و این محبوب فرانسوری را با رقبای چینی اش در گود می اندازیم.

مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 و چانگان CS35

مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3

وقتی که خودرویی به تازگی وارد بازاری می شود، یک یا دو رقیب اصلی و سنتی دارد و باقی رقبایش، غالباً رقبای معمول و اصلی محسوب نمی شوند. از همین منظر، رقیب معمول و همیشگی رنو ساندرو استپ وی را می توان برلیانس کراس C3 دانست.

درواقع، در یک سوی این مقایسه ترکیبی از خودروسازی ایران و فرانسه واقع شده است و در سوی دیگر، ترکیبی از خودروسازی ایران و چین و ب ام و، چینی ها سعی کرده اند که برای جبران عقب ماندگی خود در بازار خودرو، روی ظاهر و آپشن ها و تا حدودی مشخصات فنی خودروهایی که تولید می کنند، تمرکز بیش تری داشته باشند.

به همین دلیل است که خودرویی چون برلیانس کراس C3، از نظر ظاهر و آپشن ها، مشتری پسندتر از رنو ساندرو استپ وی به نظر می رسد، هرچند استپ وی نیز سعی کرده است با باربند فابریک و ضربه گیرهای بالای چرخ ها و … کمی از طراحی ساندروی معمولی فاصله بگیرد و برای خود هویتی مدرن تر کسب کند.

با مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 از نظر فضای داخلی کابین، باید شرایط برلیانس کراس C3 را باید بهتر دانست. متریال به کاررفته در استپ وی بهتر است، هرچند که طراحی اش ساده و خسته کننده به نظر می رسد. در مقابل، طراحی داخل کابین برلیانس کراس C3 بهتر و چشم نوازتر است، ولی متریال به کاررفته در آن کیفیت متوسطی دارد.

از نظر فنی نیز دو خودرو شباهت های زیادی به یکدیگر در قدرت و گشتاور تولید شده دارند. البته چینی ها در نسخه های جدیدتر برلیانس کراس C3 اقدام به افزایش حجم موتور کرده اند تا قدرت بیش تری توسط پیشرانه خودرو تولید شود.

در مقایسه نهایی، باید برند رنو و ساندرو استپ وی را محترم تر و باکیفیت تر دانست و استهلاک پایین قطعات فنی و غیرفنی آن نیز مزید بر علت می شود تا کفه ترازوی انتخاب به سمت این خودرو سنگینی کند.

پیشتر به طور مفصل به مقایسه برلیسانس کراس C3 با خودروهای مشابه پرداخته ایم که شاید بد نباشد آن را مطالعه کنید.

مقایسه رنو ساندرو استپ وی با چانگان CS35

مقایسه رنو ساندرو استپ وی با چانگان CS35، مقایسه ای میان دو اتومبیلی است که هر دو توسط خودروسازان داخلی مونتاژ می شود. چانگان CS35 را سایپایی ها چند سالی است که تولید می کنند و ساندرو استپ وی هم توسط پارس خودرو به تولید رسیده که البته این شرکت هم جزو زیرمجموعه های سایپاست.

اگر دنبال یک کراس اوور شهری به معنای واقعی کلمه هستید باید سراغ چانگان بروید، چون ساندرو استپ وی به نوعی ساندرویی محسوب می شود که تغییر قیافه داده است و در نهایت می توان آن را یک هاچ بک کراس اوو دانست. البته این امر مرسومی در جهان است که خودروهای هاچ بک را با کمی تغییر قیافه به هاچ بک کراس اوور تبدیل کنند. در نهایت چانگان حدود 100 کیلوگرم هم وزنش از ساندرو استپ وی بیشتر است.

شاید بگویید که طراحی ظاهری یک سلیقه است و نتوان خیلی رقبا را در این زمینه با یکدیگر مقایسه کرد، اما کارشناسان اتومبیل معتقدند که استایل شرقی چانگان باعث شده این اتومبیل از نظر ظاهری جذاب تر از ساندرو استپ وی به نظر برسد.

اگر داخل رنو ساندرو استپ وی شوید، تقریبا انگار وارد ال 90 شده اید. همین سادگی بسیاری از دارندگان این اتومبیل را آزار می دهد. در این زمینه هم دست برتر با چانگان است که تولید کنندگان چینی در داخل آن سنگ تمام گذاشته اند تا آپشن های متنوعی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار دهند.

خب نوبتی هم که باشد نوبت مقایسه رنو ساندرو استپ وی با چانگان CS35 از نظر فنی است. چانگان CS35 یک موتور 1600 سی سی دارد که می تواند 122 اسب بخار قدرت تولید کند، اما ساندرو استپ وی با وجود داشتن همان موتور 1600 سی سی، در نهایت 105 اسب بخار قدرت را به شما تقدیم می کند. هر دو اتومبیل دارای جعبه دنده چهارسرعته اتوماتیک هستند.

اگر هنوز بین این دو خودرو مردد هستید، پیشنهاد می کنیم که مطلب مقایسه چانگان CS35 با خودروهای مشابه خودش را هم مطالعه کنید.

درباره رنو ساندرو استپ وی بیشتر بخوانید:

  • معرفی رنو ساندرو استپ وی و بررسی بازار ایران
  • تجربه رانندگی با رنو ساندرو استپ وی
منبع: دیوار
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1125

به "مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 و چانگان CS35" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه رنو ساندرو استپ وی با برلیانس کراس C3 و چانگان CS35"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید