مرکز جامع ام. اس خراسان رضوی راه اندازی می گردد

به گزارش یادداشت سریع، نایب رئیس انجمن ام . اس خراسان رضوی از راه اندازی مرکز جامع ام. اس استان اطلاع داد.

مرکز جامع ام. اس خراسان رضوی راه اندازی می گردد

به گزارش یادداشت سریع، عباس نوریان امروز در همایش سالانه مدیران عامل و مدیران ارشد انجمن ام. اس کشور که در هتل درویش مشهد برگزار گردید، اظهار کرد: در حال حاضر کلینیک جامع ام. اس در بیمارستان قائم داریم. اما مرکز جامع ام. اس توسط انجمن ام. اس استان ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مرکز جامع در بلوار ابوطالب احداث خواهد شد و طبق پیش بینی ها تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد، ادامه داد: مرکز جامع بیماران ام. اس را به این دلیل احداث می کنیم که که بیماران احتیاج به مراجعه به جای دیگر نداشته باشد و همچنین بتوانیم بیماران مزمن را برای چند روزی نگهداری کنیم.

نایب رئیس انجمن ام . اس خراسان رضوی توضیح داد: 3700 نفر در مشهد در انجمن ام. اس استان ثبت شده اند که تعداد زنان سه برابر مردان است.

نوریان با بیان اینکه بسیاری از داروهای ام. اس تحت پوشش 90 درصدی بیمه است و بسیاری از داروها در ایران ساخته می شود، اعلام نمود: با توجه به تحریم ها کمترین میزان کمبود داروها را نسبت به سایر رشته های مغز و اعصاب داریم که این موضوع به زحمات انجمن ام. اس برمی شود. داروهای بیماران ام. اس با توجه به وضعیت کشور کیفیت خوبی دارند و علت این است که در کنار فراوری داخلی ورود داروهای خارجی را ممنوع نکردیم و یک رقیب در کنار صنایع داخلی گذاشته ایم. به همین دلیل فراوریات داخلی مجبور هستند کیفیت خود را به روز نمایند. ما حتی به چند کشور اروپایی داروی ام. اس صادر می کنیم که بیش از چند ده میلیون دلار ارز وارد کشور می شود.

نایب رئیس انجمن ام . اس خراسان رضوی عنوان نمود: داروهای بیماران ام. اس با توجه به وضعیت کشور کیفیت خوبی دارند و علت این است که در کنار فراوری داخلی فراوری خارجی را ممنوع نکردیم و یک رقیب در کنار صنایع داخلی گذاشته ایم و به همین دلیل فراوریات داخلی مجبور هستند کیفیت خود را به روز نمایند. ما حتی به چند کشور اروپایی داروی ام. اس صادر می کنیم که بیش از چند ده میلیون دلار ارز وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه ام. اس در افراد تحصیل نموده و افراد با خصایص انسانی والا مشاهده می شود، یادآور شد: شیوع ام. اس در زنان دو برابر بیشتر از مردان است.

وی اضافه کرد: معضلی که زنان مبتلا به ام. اس دارند نگاه جامعه به آنهاست به دلیل اینکه در سن ازدواج هستند. جامعه تصور می نماید این افراد همچون بیمار مبتلا به صرع هستند. باید با اقدامات فرهنگی این دیدگاه را عوض کنیم. زنانی که مبتلا به ام. اس هستند می توانند زندگی طبیعی داشته باشد، مخصوصاً با داروهایی که تا دو سال دیگر وارد بازار می شوند. آنها می توانند باردار شوند و شیردهی داشته باشند. به این دلیل که در بارداری سیستم ایمنی بدن مقداری ضعیف می شود بیمار ام. اس می تواند استراحت بیشتری داشته باشد و در دوران حاملگی بیماری کمتر عود می نماید.

نوریان توضیح داد: ام. اس به این دلیل که نقاط مختلف سیستم اعصاب مرکزی مغز و نخاع را در زمان های مختلف می گیرد علائم مختلف هم دارد. تاری دید، فلج اندام ها، خستگی مفرط و… می توانند از علائم ام. اس باشند. با استفاده به موقع از داروها می توان از اینکه بیمار به عصا و واکر متکی شود، جلوگیری کنیم.

نایب رئیس انجمن ام . اس خراسان رضوی عنوان نمود: خیرین مشهد برای بیماری ام. اس حدود شش تا هفت میلیارد تومان در این دو سال یاری اقتصادی نموده اند. از کارهایی که در انجمن ام. اس استان انجام می دهیم اهدای پوشک به افراد احتیاجمند اقتصادی است و به صورت رایگان لوازم بهداشتی در اختیار بیماران قرار می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 150

به "مرکز جامع ام. اس خراسان رضوی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز جامع ام. اس خراسان رضوی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید