مراقبت از گل و گیاه اضطراب آور است؟!

به گزارش یادداشت سریع، عواملی که بیشتر موجب نگرانی این افراد است، به ترتیب عبارتند از: این که گیاه به چه مقدار نور نیاز دارد، چقدر آب باید به آن داده گردد، در فضای بیرون باشد یا داخل، و چگونه باید هرس گردد.

مراقبت از گل و گیاه اضطراب آور است؟!

ممکن است مسئولیت مراقبت از گل و گیاه به مراتب کمتر از حیوانات خانگی باشد، اما این بدان معنا نیست که نسل هزاره آماده پذیرفتن چنین مسئولیتی هستند.

براساس یک نظرسنجی جدید، تقریبا نصف نسل هزاره ای ها در خانه هایشان گل و گیاه ندارند، چون نمی دانند چگونه از آن ها مراقبت نمایند - یا وقتی کوشش می نمایند گیاهی را زنده نگه دارند، دچار اضطراب می شوند.

این نظرسنجی که در آن از 2 هزار نفر بین 25 تا 39 سئوال شده، نشان می دهد که 67 درصد از پاسخ دهندگان کوشش نموده اند گل یا گیاهی را نگهداری نمایند، اما دریافته اند که دردسر آن بیش از چیزی است که تصور می کردند.

برای 20 درصد از هزاره ای هایی که در این نظرسنجی شرکت نموده اند، فکر زنده نگه داشتن یک گیاه به حدی نگران نماینده است که ترجیح می دهند که درد عصب کشی دندان را تحمل نمایند، اما فشار نگهداری از یک گیاه را تحمل نمایند. 22 درصد گفته اند دلیل این نگرانی آن ها این است که در گذشته به طور تصادفی باعث مرگ یک گل یا گیاه شده اند.

عواملی که بیشتر موجب نگرانی این افراد است، به ترتیب عبارتند از: این که گیاه به چه مقدار نور نیاز دارد، چقدر آب باید به آن داده گردد، در فضای بیرون باشد یا داخل، و چگونه باید هرس گردد.

یکی دیگر از پنج عامل نگرانی افرادی که گل و گیاه نگه می دارند، این است که وقتی سفر می فرایند چگونه کسی را پیدا نمایند که از آن ها مراقبت کند.

از هر 10 پاسخ دهنده، یک نفر گفته است، یکی از سخت ترین درس هایی که کسانی که به خوبی از گیاهان مراقبت می نمایند، یاد گرفته اند این است که هر لحظه ممکن است به طور تصادفی باعث مرگ گیاه شوند. این افراد به طور متوسط باعث مرگ هفت تا از گیاهانی شده اند که به خانه خود آورده اند.

طبق این مطالعه که به طور مشترک توسط دو مؤسسه وان پول و آرتیکل اجرا شده است، از هر 10 شخص هزاره ای، هفت نفر خودشان را گل نگهدار می دانند و 41 درصد از سئوال شوندگان گفته اند که در سال آینده می خواهند به مجموعه گل و گیاه خود بیفزایند.

برای تقریبا نصف هزاره ای ها، دلیل اصلی نگهداری گل و گیاه افزودن به زیبایی و دکور منزل است، در حالی که 48 درصد می گویند گیاهان باعث بهتر شدن کیفیت هوا می شوند، و 45 درصد معتقدند که گیاهان احساس آرامش و آسودگی به آن ها می بخشند.

به گفته سه چهارم پاسخ دهندگان، زنده نگهداشتن یک گیان روش خوبی برای آزمایش احساس مسئولیت است و این چالش نشان می دهد که آیا احساس مسئولیت کافی برای نگهداری حیوان خانگی را دارید یا خیر.

جالب اینجاست که از هر پنج سئوال شونده یک نفر گفته است که مراقبت از گیاهان باعث شده که بهتر از خودشان مراقبت نمایند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 749

به "مراقبت از گل و گیاه اضطراب آور است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت از گل و گیاه اضطراب آور است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید