ماجرای جنجال اخراج چند نوازنده از ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش یادداشت سریع، در روزهای اخیر، متاسفانه کوشش شد با شانتاژ خبری و القای اخراج نوازندگان و قلب واقعیت، ادامه حرکت ارکستر با استعدادهای شناسایی شده تحت تاثیر قرار گیرد که این موضوع دور از اخلاق و اصول حرفه ای است.

ماجرای جنجال اخراج چند نوازنده از ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، این بنیاد شرحاتی را در مورد برنامه های ارکستر سمفونیک تهران ارایه داد. در شرح این بنیاد آمده است: بنیاد فرهنگی هنری رودکی به عنوان متولی اداره ارکستر سمفونیک تهران دارای ماموریت ها و وظایفی است.

این بنیاد باید زمینه افزایش کیفی فراوری و عرضه آثار هنری را فراهم کند؛ از سوی دیگر باید به شناخت و به کارگیری استعدادهای درخشان هنری بپردازد. بر همین مبنا و همچنان که پیش از این به اطلاع رسیده بود، آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران، در راستای شناسایی و جذب نوازندگان توانمند، که مسبوق به سابقه نیز بوده، اول و دوم تیر برگزار گردید.

برای این آزمون 97 نفر، علاقمند به ارکستر و نوازندگان فعلی ارکستر سمفونیک تهران نام نویسی کردند که از این میان 83 نفر در روز آزمون شرکت کردند و هیات ژوری متشکل از استادان و پیشکسوتان به ارزیابی نوازندگان پرداخت. آزمونی که مطابق استانداردها و شیوه های رایج در تمام دنیاست و امکان شناسایی و معرفی استعداد های هنری و جلوگیری از انحصار و ارتقای ارکستر که هدف نهایی است را فراهم می نماید؛ چرا که مخاطب ارکستر سمفونیک تهران شایسته بهره مندی از هنر برترین نوازندگان و در مجموع بالاترین سطح کیفی ارکستر است.

این آزمون به صورت عادلانه امکان رقابتی برابر را برای همه علاقه مندان به حضور در ارکستر سمفونیک تهران فراهم کرد که در این میان، بعضی نوازندگان ارکستر خود را در معرض این آزمون عادلانه و رقابت با استعدادهای جوان قرار ندادند.

پس از برگزاری و با استقبالی که از این آزمون صورت گرفت و بعلاوه با توجه به سطح بالای نوازندگان پذیرفته شده در آزمون نوازندگی که امکان ادامه فعالیت ارکستر را با ترکیبی تازه و پویا فراهم می کرد، در روزهای اخیر، متاسفانه کوشش شد با شانتاژ خبری و القای اخراج نوازندگان و قلب واقعیت، ادامه حرکت ارکستر با استعدادهای شناسایی شده تحت تاثیر قرار گیرد که این موضوع دور از اخلاق و اصول حرفه ای است.

خارج از بی اخلاقی های ذکر شده اما ارکستر سمفونیک تهران با برگزاری پیروز آزمون نوازندگی، به کار خود ادامه می دهد تا چراغ های هنر فاخر، فروزنده و فروزان باقی بماند.

جزئیات آلبوم تازه مهران مدیری | فعلا منتشر نمی کنیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1402 بروزرسانی: 20 تیر 1402 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2445

به "ماجرای جنجال اخراج چند نوازنده از ارکستر سمفونیک تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای جنجال اخراج چند نوازنده از ارکستر سمفونیک تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید