فخری: سهمیه های المپیک 2020 به قوت خود باقی است، برنامه جدید تا سه هفته دیگر اعلام می شود

به گزارش یادداشت سریع، رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کشورمان گفت: رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد سهمیه های کسب شده توسط کشورها تا این تاریخ به قوت خود باقی است.

فخری: سهمیه های المپیک 2020 به قوت خود باقی است، برنامه جدید تا سه هفته دیگر اعلام می شود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از کمیته ملی المپیک، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) صبح امروز با برگزاری ویدئو کنفرانس های جداگانه با کمیته های ملی المپیک کشورهای مختلف، به تشریح شرایط المپیک توکیو پس از تصمیم به تعلیق این بازی ها بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کشورمان که به نمایندگی از کمیته ملی المپیک ایران صبح امروز در این ویدئو کنفرانس حضور داشت در خصوص بحث های مطرح شده در این نشست تصویری گفت: اولین و مهم ترین بحث مطرح شده در خصوص سهمیه ها بود که باخ گفت کلیه سهمیه های کسب شده توسط کشورها تا این تاریخ توسط IOC به قوت خود باقی است و برنامه ریزی جهت برپایی رویدادهایی مربوط به باقی سهمیه ها تا سه هفته آینده توسط کارگروهی از کمیته بین المللی المپیک با فدراسیون های جهانی هر رشته تدوین و ارسال می شود.

وی ادامه داد: بحث بعدی موضوع تاریخ برگزاری بازی های المپیک 2021 (نام این المپیک توکیو 2020 خواهد بود) توسط کارگروهی دیگر بود که تا سه هفته آینده مشخص خواهد شد. رصد مسابقات جهانی، لیگ های حرفه ای و رویدادهای قاره ای سال آینده از اهم ارزیابی این کارگروه خواهد بود که نسبت به تغییر تاریخ، لغو برخی مسابقات بین المللی با فدراسیون های جهانی نیز ارتباط خواهند گرفت و سپس نسبت به مشخص بهترین تاریخ برای برگزاری بازی ها اقدام خواهد شد.

فخری بیان کرد: کلیه برنامه های لمپیک سولیداریتی که برای بازی های 2020 طراحی و اعلام شده بود تا زمان برپایی بازی ها یعنی 2021 ادامه خواهد داشت که شامل پرداخت حقوق قهرمانان و دیگر برنامه ها است. ضمناً کلیه هزینه های اجرا شده توسط کشورها به قوت خود باقی و تضمین می شود. همچنین تمام سر رسیدهای پرداخت تا اطلاع ثانوی تعلیق است لذا رزرواسیون هتل ها، بلیتها و قراردادهای فی مابین خطوط هواپیمایی و همچنین هزینه های پرداختی برای سال آینده لحاظ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 917

به "فخری: سهمیه های المپیک 2020 به قوت خود باقی است، برنامه جدید تا سه هفته دیگر اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فخری: سهمیه های المپیک 2020 به قوت خود باقی است، برنامه جدید تا سه هفته دیگر اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید