عرضه یک دستگاه آزمایشگاهی با یک دهم قیمت مشابه خارجی

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،علی فضلی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت در راستای بومی سازی و توسعه فناور صنایع داخلی کشور دستگاه آزمون های عمومی ورقه های فلزی را طراحی و فراوری کرد. در زمان طراحی این محصول، محصولات مشابه خارجی مبنا قرار نگرفت، به همین خاطر، گواهی اختراع این محصول در داخل و خارج کشور اخذ شد.

عرضه یک دستگاه آزمایشگاهی با یک دهم قیمت مشابه خارجی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان ادامه داد: این دستگاه تست های مختلفی مانند تست فنی اریکسن و تست کشش عمومی را روی ورق های فلزی با جنس های مختلف انجام می دهد. در واقع این دستگاه میزان شکل پذیری فلز را مشخص می نماید. صنایع غذایی و شرکت های فراوری نماینده ورقه های فلزی نیز از جمله مشتری های خرید این محصول فناورانه هستند.

فضلی ضمن شرح تحقیقات انجام شده در این شرکت دانش بنیان، اضافه کرد: نمونه مشابه خارجی این محصول با قیمت ده برابر محصول ایرانی عرضه می گردد. این در حالی است که ما مدعی هستیم که از نظر کیفیت توان رقابت با رقبای خارجی را داریم. با توجه به این تفاوت فاحش قیمت، بازارهای مناسبی در کشورهای منطقه برای این محصول وجود دارد.

این فعال دانش بنیان در ادامه با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش در توسعه فعالیت های دانش بنیان، گفت: علیرغم رجحان کیفی و قیمت مناسب، به دلیل اینکه بیشتر بر روی حوزهای فنی کار متمرکز بوده ایم و کمتر بر روی بازاریابی و صادرات کار نموده ایم، در این حوزه نیازمند حمایت و پشتیبانی نهادهای مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم.

وی همچنین بیان نمود: بی شک محصولات دانش بنیان ایرانی توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد و باید دستگاه های اجرایی و دولتی، زمینه معرفی این محصولات به مصرف نماینده داخلی و بازارهای منطقه ای و جهانی را فراهم نمایند. حمایت اقتصادی و زیرساختی در حوزه فروش و صادرات، می تواند رمز جهش فراوری محصولات دانش بنیان باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1563

به "عرضه یک دستگاه آزمایشگاهی با یک دهم قیمت مشابه خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه یک دستگاه آزمایشگاهی با یک دهم قیمت مشابه خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید