سرمایه گذاری500 میلیون یورویی نیروگاه کلاس F دولتی ایران

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - مجری طرح نیروگاه های سیکل ترکیبی برق حرارتی نیروگاه های سیکل ترکیبی کلاس F را جزو پیشرفته ترین نیروگاه های موجود دنیا می داند و می گوید میزان سرمایه گذاری در این نیروگاه حدود 500 میلیون یورو است و دو توربین گازی کلاس اف 307 مگاواتی و بخش بخار 292 مگاواتی مجموعاً به ظرفیت 906 مگاوات با راندمان 58 درصد در حال ساخت است.

سرمایه گذاری500 میلیون یورویی نیروگاه کلاس F دولتی ایران

به گزارش وزارت نیرو، علیرضا نصراللهی، گفت: این مجموعه جزو پیشرفته ترین نیروگاه های موجود در سطح دنیا است که توسط متخصصان ایرانی در کشورمان ساخته و نصب شده و در جهت بهره برداری قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه طرح احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی کلاس F در راستای ارتقای راندمان شبکه برق کشور و کاهش شدت مصرف انرژی در بخش تولید در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: این قرارداد با ظرفیت پنج هزار مگاوات و در هشت موقعیت جغرافیایی تعریف شده که نیروگاه هنگام به عنوان اولین مجموعه آن در استان هرمزگان و در مجاورت نیروگاه بخار بندرعباس احداث شد.

نصراللهی میزان سرمایه گذاری در این نیروگاه را حدود 500 میلیون یورو برشمرد و افزود: این نیروگاه دارای دو توربین گازی کلاس اف 307 مگاواتی و بخش بخار 292 مگاواتی مجموعاً به ظرفیت 906 مگاوات با راندمان 58 درصد در حال ساخت است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1496

به "سرمایه گذاری500 میلیون یورویی نیروگاه کلاس F دولتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری500 میلیون یورویی نیروگاه کلاس F دولتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید