دانش آموخته دانشگاه الزهرا برنده جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری شد

به گزارش یادداشت سریع، دانش آموخته مقطع دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا، برندۀ جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری شد و به عنوان یکی از هفت عضو این کارگروه برگزیده شد.

دانش آموخته دانشگاه الزهرا برنده جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی یادداشت سریع به نقل از دانشگاه الزهراء ، فاطمه پازوکی، دانش آموخته مقطع دکتری رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا، برندۀ ASIS&T, InfoShare awards و به عنوان یکی از هفت عضو کارگروه موضوعات اطلاع رسانی بین الملل (SIG-III) برگزیده شد.

فاطمه پازوکی، هم اکنون مسئول کمیته روابط بین الملل انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران است و انجمن علم اطلاعات و فناوری نیز انجمنی تخصصی با قدمت 80 ساله است که با همکاری OCLC و ALA به صورت ویژه در حوزۀ فناوری اطلاعات فعالیت می کند.

براساس این گزارش ، هدف این انجمن رفع شکاف دانشی میان حرفه و پژوهش (نظر و عمل) در موضوعاتی مثل ذخیره و بازیابی اطلاعات، تحلیل داده ها، آرشیوهای باز و اطلاع رسانی است.

پازوکی در باره جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری می گوید : این انجمن بین المللی کارگروه های مختلفی در موضوعات گوناگون دارد. متأسفانه هم به دلیل دامنۀ موضوعی و هم هزینۀ زیاد عضویت، اعضای این انجمن غالباً از کشورهای توسعه یافته هستند. از این رو از چند سال پیش، بخش بین الملل این انجمن، جایزه ای با عنوان Infoshare را برای کشورهای در حال توسعه پیشنهاد کرد. به این ترتیب، 7 تا 9 نفر حرفه مند از کشورهای در حال توسعه برگزیده و از فعالیتهای حرفه ای و آموزشی تأییدشدۀ این افراد به ASIS&T از نظر مادی و معنوی حمایت خواهند شد.

وی اضافه نمود، اگرچه به دلیل محدودیت های بانکی، امکان انتقال وجه به سختی صورت می گیرد اما امید می رود با این همکاری، حرفه مندان ایرانی بتوانند بیشترین بهره را از خدمات و امکانات این انجمن تخصصی ببرند و همچنین از این طریق به توسعه دانش و عملیاتی کردن آن در حرفه خود کمک کنند. وی از علاقمندانی که مایلند در تعاملات بین المللی مذکور مشارکت کنند، دعوت کرد از طریق ایمیل با وی مکاتبه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1119

به "دانش آموخته دانشگاه الزهرا برنده جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموخته دانشگاه الزهرا برنده جایزه انجمن علم اطلاعات و فناوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید