تور فرانسه ارزان: جزایر بکر و زیبا پلی نزی فرانسه

به گزارش یادداشت سریع، پلی نزی #فرانسه مجموعه ای از جزایر مرجانی و آتشفشانی است که هر دو نوع این جزایر دارای جاذبه های بسیاری است. این جزایر برای دوست داران #طبیعت مقصد مناسبی است.

تور فرانسه ارزان: جزایر بکر و زیبا پلی نزی فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

سفر همواره یکی از تفریحات دوست داشتنی بوده است. طبیعت بکر و سواحل زیبا از مکان های محبوب برای سفر و برطرف خستگی است. از این رو جزایر مقصدهای خوبی برای گردشگری هستند و سالانه مردم زیادی با رفتن به جزایر خوش آب وهوا از فضاهای شهری می گریزند.

پلی نزی فرانسه مجموعه ای از جزایر بکر و زیبا در دل اقیانوس آرام جنوبی است که گردشگران می توانند برای کسب آرامش و دوری از شلوغی زندگی امروز به این منطقه سفر نمایند.

پلی نزی فرانسه مجموعه ای از جزایر مرجانی و آتشفشانی است که هر دو نوع این جزایر دارای جاذبه های بسیاری است. این جزایر برای دوست داران طبیعت مقصد مناسبی است. پلی نزی جزایری گرمسیری با دریاهای شفاف، ساحل های سفید شنی و ماسه ای، جزایر مرجانی و طبیعت زیبا بر دامنه کوه هاست.

تاهیتی، بورابورا، هوآهینه، رانگیروآ، از جزایر این مجموعه هستند و گفته می گردد که مروارید سیاه معروف ترین سوغاتی پلی نزی فرانسه است؛ البته روغن مونو و وانیل از دیگر سوغاتی های محبوب این جزیره هستند.

تاهیتی بزرگ ترین و معروف ترین جزیره این مجموعه است که بیش از هزار کیلومتر مربع است. سواحل، چشمه های آب گرم و و مراسم های بومی وسنتی از جاذبه های این جزیره به شمار می آید. این جزیره به دلیل فوران آتشفشان ایجاد شده و منطقه ها بکر و زیبای اطراف آن گردشگران و علاقه مندان بسیاری را خود جذب می نماید.

از دیگر جاذبه های این جزیره می توان به موزه رابرت ون پیل، موزه تاهیتی، موزه جیمز نورمن، موزه هنرهای خیابانی و گالری هنری وینکار، بنای تاریخی موتس، قصر آرکبیشاپس، چشمه آب گرم رادیسون، آبشار فارامای، کوهستان مارائو، پارک واییته و آکواریوم لاگوناریوم اشاره نمود. بعلاوه برگزاری جشنواره گل و صنایع دستی، موج سواری، ماهیگیری، پایکوبی، ورزش های سنتی و مسابقات قایقرانی از تفریحات این جزیره به مشار می آیند.

این جزیره غذاها و دسرهای پرطرفداری دارد مانند فافارو، ماهی خام با شیر نارگیل، پای نارگیل، پوی موچی و موچی شکلات که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

بورابورا یکی از جزایر مرجانی پلی نزی بوده و در شمال غربی تاهیتی واقع است. این جزیره به جزیره عاشقان معروف بوده و مقصد مجذوب کنندهی برای گردشگران است و انتخاب بسیاری از زوج های جوان برای ماه عسل است. این جزیره در پیرامون خود تالاب و جزایر مرجانی بسیاری دارد و کوه مونت اونتامو بلندترین بخش جزیره است. مونت اونتامو یک آتشفشان خاموش با عمر چند میلیون سال است که برای تماشای بهتر آن گردشگران باید از قایق استفاده نمایند.

مجذوب کنندهیت بورابورا وجه ماجراجویانه و گشت وگذار در جنگل های گرمسیری آن است. یکی دیگر از تجربه هایی که سفر به این جزیره به گردشگران می بخشد تجربه غذاهای ناب این منطقه است. این جزیره همچون تاهیتی از فوران یک آتشفشان ایجاد شده و ساحل ماتیرا یکی از سواحل زیبا و مجبوب این جزیره است. گردشگران می توانند درآب های منتهی به این ساحل شنا نمایند و با غواصی در این آب ها از دنیای تماشای دنیای دیدنی زیر آب و موجودات دریایی مانند عروس دریایی لذت ببرند.

هوآهینه یکی از جزایر این مجموعه است و به دو بخش هوآهینه کوچک و بزرگ تقسیم می گردد. این جزیره برای علاقه مندان به تاریخ مجذوب کننده است. در آن شواهدی از فرهنگ بومیان این منطقه موجود است و هوآهینه یکی از مراکز باستان شناسی است. یکی از مجذوب کنندهیت های این جزیره مارماهی هایی است که طولشان به 2 متر می رسد. در افسانه های بومی این منطقه آمده است که این مارهاهی ها مقدس اند.

یکی دیگر از مجذوب کنندهیت های این جزیره پدیده اشعه سبز است. در این پدیده که در نقاط محدودی از دنیا قابل مشاهد است نور خورشید پیش از غروب در جو شکسته می گردد و نور سبز رنگ فراوری می گردد.

رانگیروآ بزرگ ترن جزیره مرجانی پلی نزی است. این جزیره تالاب بزرگ و خشکی کوچکی دارد. آب های شفاف و طبیعت بکر از مجذوب کنندهیت های رانگیروآ برای گردشگران است. این جزیره مناسب ترین محل برای شنا و غواصی است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2248

به "تور فرانسه ارزان: جزایر بکر و زیبا پلی نزی فرانسه" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور فرانسه ارزان: جزایر بکر و زیبا پلی نزی فرانسه" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: جزایر بکر و زیبا پلی نزی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید