توسعه ورزش همگانی با همراهی دستگاه های فرهنگی میسر می گردد

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، عبدالحمید احمدی امروز در نشست شورای ورزش همگانی کشور به اقدامات جدید انجام شده در این حوزه اشاره نمود و گفت: سند ترویج فرهنگ ورزش همگانی برای نخستین بار با همت و راهنمایی مسئولان شورای فرهنگ عمومی کشور تدوین شد که این سند در واقع همکاری دستگاه های فرهنگی کشور را جهت توسعه فرهنگ ورزش همگانی عملیاتی و اجرایی خواهد نمود.

توسعه ورزش همگانی با همراهی دستگاه های فرهنگی میسر می گردد

احمدی موضوع نهادینه کردن فرهنگ ورزش همگانی را یکی از موانع و مسائل در این حوزه عنوان نمود و اضافه کرد: نهادینه کردن ورزش همگانی در سبک و شیوه زندگی مردم فقط با همراهی دستگاه های فرهنگی کشور میسر می گردد که خوشبختانه با کوشش های اجرا شده، این سند به صورت جامع تدوین و در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح و تصویب شد و تقسیم کار ملی در رابطه با ترویج فرهنگ ورزش همگانی صورت گرفت.

وی با اشاره به نقش شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی، مشارکت قریب به 1 هزار و چهارصد شهرداری کشور در حوزه ورزش همگانی را اقدام مهم دیگری نام برد و توضیح داد: یک رویکرد اجتماعی و فرهنگی را در شهرداری ها شاهد هستیم که در این دوره ایجاد شده است و با مشارکت بسیار ارزشمند وزارت کشور و به ویژه سازمان دهیاری ها و شهرداری ها، برای اولین بار شهرداری های کل کشور در برنامه و بودجه 1400 گنجانده شده است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: قریب به هفتاد و پنج درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می نمایند و ما از این ظرفیت قابل توجه جهت توسعه ورزش همگانی در بین شهروندان بهره مند خواهیم بود.

عبدالحمید احمدی پیرامون طرح شهرهای فعال ایران گفت: این طرح را نیز با مشارکت بسیار نزدیک سازمان دهیاریهای وزارت کشور دنبال کردیم و در حال حاضر شهرهای زیادی به طرح شهرهای فعال پیوستند و این اقدام با قوت دنبال می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1391

به "توسعه ورزش همگانی با همراهی دستگاه های فرهنگی میسر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه ورزش همگانی با همراهی دستگاه های فرهنگی میسر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید