تصویر حلقه ازدواج میلیارد تومانی ، نوشته مجذوب کننده روی حلقه قرون وسطایی را ببینید

به گزارش یادداشت سریع، یک حلقه گران قیمت قرون وسطایی کمیاب از طریق یک مرد انگلیسی و به روشی عجیب کشف شد.

تصویر حلقه ازدواج میلیارد تومانی ، نوشته مجذوب کننده روی حلقه قرون وسطایی را ببینید

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، مردی به طور تصادفی حلقه ازدواجی قرون وسطایی و کمیاب را کشف کرد که ارزش تقریبی آن 47000 دلار (حدود یک میلیارد و 480 میلیون تومان) ارزیابی شده است. دیوید بورد، شهروند انگلیسی وقتی برای اولین بار این حلقه طلای کوچک را با فلزیاب خود در نزدیکی روستایش پیدا کرد، به آن اهمیت نداد.

این را حراجی می فر که قرار است اواخر این ماه این حلقه را به حراج بگذارد، گفت و اضافه کرد این مرد 69 ساله، مجوز جستجوی یک مرتع را دریافت کرده بود و فکر نمی کرد در خاتمه روز با چنین تحفه ای از آن خارج شود. او که حدود 15 سانتیمتری زیر زمین را جستجو می کرد، با دیدن این حلقه آن را در جیبش انداخت و به خانه برگشت.

بورد در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: زمانی که به خانه رسیدم و آن را شستم متوجه شدم که خیلی بهتر از آن چیزی است که فکر می کردم. این پیرمرد جستجوی فلزات را در سال 2019 شروع کرده بود؛ کاری که 50 سال قبل هم آن را تجربه کرده بود اما دستاوردی برایش نداشت.

من عهد تو را نگه می دارم و تو عهد من را

این حلقه که اکنون به عنوان حلقه الماس لیدی بروک شناسایی شده متعلق به قرون وسطا است و فعلا برای نمایش به موزه بریتانیا برده شده و به عنوان نمونه بسیار کمیابی از جواهرات آن دوره ارزش گذاری شده است. نایجل میلز، مشاور سکه و آثار باستانی گفت: این انگشتر تقریبا در شرایط عالی است و دارای یک الماس معکوس است که در قابی برجسته قرار گرفته است. حلقه از دو باند به هم پیچیده تشکیل شده است که نماد اتحاد زوجین است.

داخل این حلقه عبارتی به زبان فرانسوی نوشته شده به این معنا که من عهد تو را نگه می دارم و تو عهد من را. بورد گفت امیدوار است از این پول برای کمک به دخترش برای تهیه مسکن استفاده کند.

  • عکس | سنجاق سینه 2 هزار میلیارد تومانی ملکه الیزابت | جواهری که خاطرات او و همسرش را زنده می کند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1401 بروزرسانی: 6 آذر 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2346

به "تصویر حلقه ازدواج میلیارد تومانی ، نوشته مجذوب کننده روی حلقه قرون وسطایی را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر حلقه ازدواج میلیارد تومانی ، نوشته مجذوب کننده روی حلقه قرون وسطایی را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید