تجمع دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک مقابل فرمانداری

به گزارش یادداشت سریع، دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک برابر ورودی فرمانداری این شهرستان تجمع کردند و خواهان دریافت حقوق قانونی خود شدند.

تجمع دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک مقابل فرمانداری

به گزارش یادداشت سریع آنلاین به نقل از فارس، دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک، استان خوزستان دوشنبه 27 مرداد در برابر ورودی فرمانداری این شهرستان تجمع نموده و خواهان حقوق قانونی خود شدند.

نماینده جمع حدودا پنجاه نفری دادمداران که اندک اندک به جمعیت آن ها افزوده می شد، گفت: مجتمع در حالی بنا شد که قول زمین های کشاورزی را به ما داده بودند اما حصارکشی دور مجتمع انجام نشد و کم کم شاهد آغاز سرقت ها شدیم. علی رغم نبود حصار، دامداران کار خود را آغاز کردند اما پس از گذشت 5 سال هنوز وعده زمین های کشاورزی محقق نشد و مجتمع کاملا ورشکست شد. پس از ورشکستگی، دامداران این بار با وعده زمین ادارات و با این امید که این قول محقق خواهد شد مجددا با وام و قسط و آوردن دام، کار خود را آغاز کردند. اما برای بار دوم ورشکست شدیم و حالا بانک کشاورزی دامدارانی را که سرمایه خود را پای کار آوردند تهدید به مصادره اموال می نماید و ما نیز به همین خاطر اینجا جمع شده ایم.

یکی دیگر از دامداران که سرمایه خود را در این مجتمع وارد نموده و حالا ورشکست شده گفت: روزی که زمین های خالی مجتمع را به ما واگذار کردند این وعده را دادند که به ازای هر 40 راسی که ساخته گردد 4 هکتار زمین و به ازای هر 30 راسی، 3 هکتار زمین به ما بدهند که ما نیز به این امید کار را آغاز کردیم. اما در حال حاضر همه چیز به حال خود رها شده و سکوی جمع آوری شیری که قرار بود تهیه گردد درست نشده و شیر همینطور روی دستمان می ماند. زمینی داده نشد و در خود مجتمع هم خبری از حصارکشی نیست و وعده ها محقق نشده است.

یکی از دامداران با گلایه گفت: حرف دل ما این است که دامداری که با توجه به فرمایش رهبر که گفتند سال جاری سال جهش فراوری است قصد دارد وارد عرصه فراوری گردد چرا با سنگ اندازی بعضی روبرو می گردد. ما آمدیم و در این بیابان چندین میلیارد هزینه کردیم اما یا بر اثر نبود حصارکشی، سارق به دام های ما میزند و وسایل و دام ها به سرقت می رود و یا از طرفی حمایت نمی شویم و به خاطر نداشتن زمینی که وعده اش را از روز اول سنگ بنای مجتمع داده بودند ورشکست می شویم و میلیاردها هزینه ما به باد می رود. از طرف هیچ ارگانی حمایت نمی شویم؛ تمام ما که برای اعتراض آمده ایم هوادار پر و پا قرص نظام هستیم اما چرا من فراوریکننده که میخواهم چرخ فراوری کشور را به قدر توانم بچرخانم باید به این روز گرفتار شوم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1171

به "تجمع دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک مقابل فرمانداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک مقابل فرمانداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید