برگزاری نخستین جشنواره بین المللی عسل در ارومیه

به گزارش یادداشت سریع، نخستین نمایشگاه تخصصی و بین المللی عسل در ایران به همت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی و خوشه صنعتی عسل استان با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در ارومیه افتتاح شد.

برگزاری نخستین جشنواره بین المللی عسل در ارومیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، نمایشگاه تخصصی عسل ارومیه در 67 غرفه افتتاح شد و در حاشیه آن شش کارگاه تخصصی با ارائه مقالات علمی برگزار می گردد.

عبدلی،مدیرعامل شهرک های صنعتی آذربایجان غربی، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، با اشاره به اینکه کنسرسیوم هایی از کشورهای عراق و ترکیه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، ادامه داد: غرفه دارانی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان، اصفهان، تهران و کرمانشاه در این نمایشگاه حضور دارند.

او با بیان اینکه از کارداران کشورهای آذربایجان و ترکیه جهت حضور در این جشنواره دعوت بعمل آمده است، توضیح داد: طبق برنامه ریزی انجام شده تیم هایی از کشورهای هند، اسپانیا، لبنان، ترکیه، عراق، آذربایجان و قرقیزستان نیز از این نمایشگاه و جشنواره بازدید بعمل می آورند.

هدف اصلی برگزاری نمایشگاه عسل، شناساندن ظرفیت فراوری و بسته بندی عسل استان، معرفی خواص دارویی و غذایی و فرآورده های زنبور عسل، تغییر الگوی مصرف جامعه، ایجاد بستری برای مبادلات داخلی و خارجی محصولات عسل و معرفی آخرین دستاوردهای صنعت زنبورداری در زمینه فراوری، فرآوری، بسته بندی و توسعه بازارهای هدف است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 367

به "برگزاری نخستین جشنواره بین المللی عسل در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جشنواره بین المللی عسل در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید