برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر-شلمچه

به گزارش یادداشت سریع، به منظور ارائه خدمات بهینه به مشتاقان سفر به کربلای معلی و تسهیل تردد زائرین اربعین حسینی خط ویژه بوشهر-شلمچه از تاریخ 10 مهرماه راه اندازی می گردد.

برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر-شلمچه

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اعلام این خبر اضافه نمود: در اربعین امسال بخش حمل و نقل جاده ای تسهیلات ویژه ای برای تردد آسان و ایمن مشتاقان به مشارکت در راهپیمای عظیم اربعین حسینی در نظر گرفته است که برقراری خط ویژه اتوبوس به مرز شلمچه از تاریخ 10 مهرماه از جمله این تسهیلات است.

سید حمیدرضا علم اظهار کرد: علاوه بر سرویس های دربستی که هم اکنون به صورت روزانه به مرز شلمچه انجام می گردد تعداد 2 دستگاه اتوبوس نیز از تاریخ دهم مهرماه به صورت ویژه کار جابجایی زائرین عزیز از بوشهر به مرز شلمچه و بالعکس را بر عهده دارند و همزمان با ایام اربعین هم روزانه تا 65 دستگاه اتوبوس از سوی شرکت های حمل و نقل مسافر برای جابجایی زوار اربعین از استان بوشهر اختصاص خواهد یافت.

وی توضیح داد: با توجه به تجارب سال های گذشته بیشترین ازدحام و تقاضای سفر زائرین به مرز شلمچه از تاریخ 24 تا 29 مهرماه است که بخش حمل و نقل با آماده باش کامل و اسقرار اتوبوس های مورد احتیاج آمادگی لازم را برای جابجایی زوار در این ایام دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به استقبال بیشتر مردم برای مشارکت در اربعین امسال افزود: برای مدیریت سفر زائرین اربعین حسینی و اختصاص و اعزام به موقع اتوبوس به مرز شلمچه امسال هم همانند سال های گذشته در ایام اربعین هرگونه سفر دربستی به سایر شهرها جزء مرز شلمچه ممنوع می گردد و در صورت احتیاج از ناوگان کمکی نیروهای نظامی هم استفاده خواهد شد.

علم بیان نمود: برای رصد و احصاء به موقع احتیاجمندی های زائرین حسینی در بخش تأمین اتوبوس، ستادی در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و همچنین نمایندگی این اداره کل در مرز شلمچه به صورت لحظه ای احتیاجمندی ها را آنالیز و اولویت بندی می نمایند و در صورت احتیاج نسبت به اعزام اتوبوس مبادرت خواهند کرد.

وی اضافه نمود: با مشارکت بخش حمل و نقل استان در اربعین سال گذشته در مجموع 43 هزار و 61 زائر شامل 18 هزار و 512 نفر در سفر رفت و 24 هزار و 549 نفر در برگشت از بوشهر به مرز شلمچه و بالعکس جابجا شدند که پیش بینی می گردد با توجه به تسهیلات جدید در نظر گرفته شده امسال شاهد اعزام تعداد بیشتری زائر از بوشهر به مراسم اربعین حسینی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 407

به "برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر-شلمچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری خط ویژه اتوبوس بوشهر-شلمچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید