اختصاص بودجه 99 به زیرساخت های شهرهای جدید

به گزارش یادداشت سریع، معاون وزیر راه و شهرسازی اختصاص 1500 میلیارد تومان به طرح های زیربنایی شهرهای جدید و بازآفرینی را مناسب دانست و گفت: منابع دولتی در کنار سرمایه های بخش خصوصی را به تکمیل خدمات و زیرساخت ها اختصاص می دهیم.

اختصاص بودجه 99 به زیرساخت های شهرهای جدید

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

حبیب الله طاهرخانی در گفت وگو با یادداشت سریع اظهار کرد: تکالیفی که در بودجه سال 1399 برای شهرهای جدید در نظر گرفته شده همانند سال گذشته است. هدف اصلی این است که زیرساخت ها و خدمات در مواردی از جمله طرح های مسکن مهر و طرح اقدام ملی تکمیل گردد.

وی رقم 1500 میلیارد تومان اختصاص یافته به طرح های زیرساختی در حوزه شهرهای جدید و بازآفرینی را مناسب دانست و گفت: ان شاءالله به مرور و با استقرار جمعیت، نسبت به تکمیل خدمات اقدام می کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این که منابع در نظر گرفته در بودجه صرف ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد، کلانتری، تصفیه خانه و غیره می گردد گفت: سال گذشته در شهرهای جدید عملکرد قابل توجهی در بخش های خدمات و زیرساخت ها داشتیم. به طور مثال 83 مدرسه ساختیم. از سوی دیگر در طرح اقدام ملی نیز اقدامات مناسبی صورت گرفت.

طاهرخانی توضیح داد: در شهرهای پردیس یا پرند به حدود 200 مدرسه احتیاج داریم که الان 40 تا 45 مدرسه ساخته شده است. به هر حال زمانی که جمعیت اسکان پیدا می نماید کمبودها خود را نشان می دهد و هدف این است که این کمبودها را با استفاده از منابع دولتی و ظرفیت بخش خصوصی تکمیل کنیم.

وی ادامه داد: جدا از اختصاص منابع دولتی، قراردادهای مشارکتی را با یاری بخش خصوصی برای احداث مراکز محله دنبال می کنیم. در این قراردادها بخش های انتفاعی و غیرانتفاعی مثل خدمات روبنایی دیده شده که آنها را به مشارکت مدنی می گذاریم و سرمایه گذدار جذب می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 607

به "اختصاص بودجه 99 به زیرساخت های شهرهای جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بودجه 99 به زیرساخت های شهرهای جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید