آشنایی با برج تاریخی لندن در کنار رود تیمز ، عکس

به گزارش یادداشت سریع، در نقطه ای که اکنون این برج قرار گرفته احتمالاً ابتدا یک دژ بریتانیایی و سپس یک دژ رومی وجود داشته است.

آشنایی با برج تاریخی لندن در کنار رود تیمز ، عکس

شاید ساکسون ها هم در این نقطه صاحب دژی بوده اند. بعد، ویلیام فاتح دستور ساختن یک برج سفید را داده است. که از قدیمی ترین قسمت های قلعه نظامی حاضر است.

قسمت های مهم دیگر بنا هم، در زمان حکومت هنری سوم (1272-1216) ساخته شده اند. این برج یکی از ترسناک ترین ساختمان های دنیا نیز قلمداد می شود بی شک ناشی از تعداد زیاد اعدام ها، قتل ها و شکنجه هایی است که در هزار سال گذشته در پس دیوارهای این محل صورت گرفته است. بارها و بارها گزارش شده است که افراد مختلفی در دور و اطراف برج روح دیده اند.

در یک نیمه شب زمستانی در سال 1957 یکی از نگهبانان از صدای برخورد یک شی به سقف از جا پرید. وقتی برای پیگیری و بررسی از اتاقک بیرون رفت موجودی سفیدرنگ و بی شکل را دید که بر روی برج قرار گرفته است. مدتی بعد آنها دریافتند که لیدی جین گری در تاریخ 12 فوریه سال 1554 درهمان محل سرش از بدنش جدا شد. شاید سرشناس ترین سکنه برج لندن روح آن بولین باشد.

او یکی از همسران هنری هشتم بود که در سال 1536 در این برج سرش زیر گیوتین گذاشته شد. روح او در مواقع بی شماری دیده شده است گاهی سرش را در دست دارد و بر روی برج سبز یا در کلیسای سلطنتی برج قدم می زند. دیگر ارواح این برج، روح هنری ششم، توماس بکت و سر والتر رالی می باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1536

به "آشنایی با برج تاریخی لندن در کنار رود تیمز ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با برج تاریخی لندن در کنار رود تیمز ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید