چگونه بعد از پرواز، انرژی خود را دوباره بدست آوریم؟

به گزارش یادداشت سریع، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با انرژی کامل آماده سفر شده اید ، اما زمانی که سوار هواپیما می شوید، چیزی جز پرواز زدگی انتظار شما را نمی کشد. در ادامه زمانی که از هواپیما پیاده می شوید، تمام انرژی خود را از دست داده اید و مدت زمانی طول می کشد که بدن شما به حالت نرمال بازگردد.در این قسمت به 6 نکته خواهیم پرداخت، تا بازگرداندن انرژی خود را تسریع بخشید. در صورتی که اثرات پرواز روی بدن تان را نادیده بگیرید، مدت ها طول می کشد تا ساعت داخلی بدن تان به حالت اولیه خود بازگردد.عوامل گوناگونی در این زمینه تاثیر دارند، از جمله اختلاف زمان ،تکان های شدید و یا نشستن طولانی مدت بر روی جایگاه هواپیما به این قضیه یاری می نماید.البته می توان اقداماتی قبل از پروازهای طولانی جهت پیشگیری انجام داد.

چگونه بعد از پرواز، انرژی خود را دوباره بدست آوریم؟

اگر صبح به مقصد رسیدید، یک فنجان قهوه نوش جان کنید

گام اول

اگر برای جلسات کاری سفر می کنید، جلساتی را که قرار است در مقصد برگزار شوند، بر اساس منطقه ای که به آن عزیمت می کنید، برنامه ریزی کنید. این کار باعث می گردد که با انرژی کافی خود را برای جلسه آماده کنید و در حین جلسه در بهترین شرایط باشید. برنامه ریزی دقیق و زمانبندی سفر بویژه در سفرهای کوتاه ضروری است.

گام دوم

در حین پرواز، آب زیاد بنوشید. کابین های هواپیما شدیدا خشک هستند و خشک شدن بدن، پروسه بهبود پرواززدگی را طولانی تر می نماید. اگر مطمئن نیستید که در هواپیما به شما آب داده می گردد، بعد از این که از گیت امنیتی عبور کردید، مقداری آب برای پرواز خود تهیه کنید. تا وقتی که به مقصد خود نرسیده اید به نوشیدن آب ادامه دهید و از قهوه و کافئین دوری کنید، چون باعث می شوند که به سرویس بهداشتی احتیاج پیدا کنید، بنابراین آب زیادی از بدن تان دفع می گردد.

گام سوم

زمان ورود خود را بسنجید و بر طبق آن تصمیم بگیرید که در هواپیما بخوابید یا بیدار بمانید. در صورتی که در طول راستا بیدار باشید و دیر به مقصد رسیدید، قطعا زمانی که هواپیما به زمین می نشیند خسته خواهید بود و احتیاج به خواب دارید. اگر هواپیمای شما صبح یا اوایل روز به زمین نشست، سعی کنید در هواپیما بخوابید تا وقتی که به مقصد رسیدید سرحال باشید.

گام چهارم

داخل هواپیما کمی نرمش کنید. برخیزید و کمی حرکت کششی کنید و در راهرو قدم بزنید. اگر نمی توانید از جایگاه خود بلند شوید، روی همان جایگاه تا حدودی پاهای خود را نرمش دهید. اگر در بین راه توقف دارید، در صورت امکان از هواپیما خارج شوید و قدم بزنید و نرمش کنید. این کار باعث می گردد خون بدن در جریان بیفتد و از بروز درد جلوگیری کند و در نهایت موجب کاهش زمان مورد احتیاج برای بهبود شما می گردد.

گام پنجم

اگر هنگام صبح به مقصد رسیدید، قهوه یا نوشیدنی کافئین دار بنوشید. سعی کنید در طول روز چرت نزنید تا شب چرخه طبیعی خواب خود را حفظ کنید. قهوه، چای یا سودای کافئین دار شما را تا غروب هوشیار و بیدار نگه می دارد. بالعکس، اگر هنگام غروب به مقصد رسیدید، از نوشیدنی های کافئین دار دوری کنید تا چرخه عادی خواب شما به هم نخورد.

گام ششم

اگر هواپیمای شما هنگام صبح به زمین نشست، کمی نرمش کنید، مخصوصا در صورت امکان در فضای باز زیر نور خورشید یا فضاییکه نور مناسب دارد این کار را انجام دهید. نور و فعالیت به بدن شما یاری می نماید تا ساعت درونی بدن خود را به حالت قبل برگردانید که در نهایت موجب تسریع بهبود شما می گردد. اگر سخت بیدار می شوید، ساعت خود را کوک کنید. شما برای بازگرداندن انرژی خود بعد از پرواز چه کارهایی را انجام می دهید؟

منبع: الی گشت
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 767

به "چگونه بعد از پرواز، انرژی خود را دوباره بدست آوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بعد از پرواز، انرژی خود را دوباره بدست آوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید