پوشیدن کاور پلیس و پست دادن سر چهارراه جریمه موتورسواران متخلف، از توقیف موتورخبری نیست!

به گزارش یادداشت سریع، رئیس پلیس راهور پایتخت از اجرای روش جدیدی به جای توقیف موتور موتورسواران متخلف اطلاع داد.

پوشیدن کاور پلیس و پست دادن سر چهارراه جریمه موتورسواران متخلف، از توقیف موتورخبری نیست!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس،سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس هدایت و رانندگی پایتخت در نشست خبری با خبرنگاران به اجرای طرح موتوریار در راستای ساماندهی موتورسواران اشاره نمود و گفت: این طرح در ابتدا در 10 نقطه از تهران اجرا شد و بعد به 60 نقطه گسترش یافت و در صورت نتیجه مطلوب، احتمالاً به شهرها و نقاط دیگر هم ارتقا می یابد.

رئیس پلیس راهور پایتخت توضیح داد: برخورد با موتورسیکلت سواران سابقه دیرینه ای دارد اما هیچ وقت این برخوردها باعث نشد تا موتورسیکلت سوار متخلف متنبه شوند؛ به همین منظور ما با همکاری دستگاه های مختلف مجازات های جایگزینی را به جای توقیف و انتقال به پارکینگ در نظر گرفته ایم.

وی گفت: این طرح از هفته گذشته به طور جدی در حال انجام است؛ در ابتدا طرح فقط از ساعت 7 صبح تا 10 صبح اجرا می شد و در حال حاضر به صورت 24 ساعته اجرا می گردد.

سردار حمیدی اظهار داشت: مجازات جایگزینی که برای موتورسوار متخلف در نظر گرفته شده، این است که او کاور پلیس را پوشیده و با یاری به پلیس سر چهارراه ها انجام وظیفه می نماید.

سردار حمیدی گفت: موتورسواری که 5 جریمه ممنوعه موتورسیکلت را مرتکب گردد، موتورش همان جا توقیف می گردد؛ بر تن او لباس پلیس می پوشانیم و به نوعی این فرد یاری مأمور پلیس می کند تا به نحوی فرهنگ سازی گردد.

سردارحمیدی با اشاره به مدت زمان به کارگیری موتورسیکلت سواران متخلف در نزد پلیس راهور گفت: از دو تا 12 ساعت قانون به پلیس اجازه داده تا موتورسیکلت سوار متخلف را به کارگیری کند اما الان نهایت زمانی که فرد متخلف در اختیار پلیس است، صبح تا عصر است.

رئیس پلیس هدایت و رانندگی تهران عظیم اظهار داشت: اگر موتورسیکلت سوار اعلام کند که من نمی خواهم سر چهارراه به پلیس یاری کنم و به جای این رفتار موتور من را توقیف کنید، پلیس موتور را توقیف و به پارکینگ منتقل می نماید.

رئیس پلیس راهور پایتخت اظهار داشت: در مجازات جایگزین ما تنها با راننده موتورسیکلت (موتورسیکلت سوار) سر و کار داریم. فرد راننده باید کاور بر تن کند. راکت ایست دست بگیرد و از دو تا 12 ساعت کنار مأمور ما در سر چهارراه ها پست دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1425

به "پوشیدن کاور پلیس و پست دادن سر چهارراه جریمه موتورسواران متخلف، از توقیف موتورخبری نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشیدن کاور پلیس و پست دادن سر چهارراه جریمه موتورسواران متخلف، از توقیف موتورخبری نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید