مقاله: اجرای سازه های بتنی از صفر تا صد خاکبرداری تا اجرای راه پله

به گزارش یادداشت سریع، هدف از پیاده کردن نقشه به معنی انتقال نقشه ساختمان از روی کاغذ بر روی زمین با ابعاد اصلی است. به طوری که محل دقیق پی ها و ستون ها و ابعاد آن ها روی زمین مشخص شود. در موقع پیاده کردن نقشه از نقشه پی کنی استفاده می شود. برای نقشه ساختمان های مهم معمولاً از دوربین نقشه برداری استفاده می شود. برای نقشه ساختمان های کوچک و معمولی از متر و ریسمان کار استفاده می شود.

مقاله: اجرای سازه های بتنی از صفر تا صد خاکبرداری تا اجرای راه پله

اگر بخواهیم صفر تا صد اجرای سازه های بتنی با هر مقیاس و اندازه ای را در چند مرحله مشخص خلاصه کنیم، به احتمال ترتیبی به صورت زیر به دست خواهد آمد.

ستون ها نیز انواع مختلفی از نظر شکل و هندسه دارند که در مقاله انواع ستون در سازه، از نوع آرماتورها تا شکل ستون به طور کامل به آن ها پرداخته شده است. بعد از خشک و آماده شدن فونداسیون در بازه زمانی مشخص، اجرای ستون ها شروع می شود که خود شامل چند مرحله جداگانه می شود که می توان آن ها را در موارد زیر خلاصه کرد.

سقف عرشه فولادی؛ ورق های گالوانیزه جزء اصلی این نوع از سقف است. وزن بسیار کم و هزینه نسبتاً پایین از مزایای بالقوه این سقف ها هستند. با استفاده از این سیستم می توان سقف گذاری و بتن ریزی را هم زمان در تمام طبقات انجام داد. مراحل اجرای ای نوع از سقف شامل به ترتیب شامل مراحل نورد سرد ورق های فولادی، انتقال ورقه های فولادی به محل انجام پروژه، نصب ورق های فولادی، ثابت کردن ورق های فولادی، نصب گل میخ، میلگرد گذاری و بتن ریزی است.

منبع مقاله: اجرای سازه های بتنی از صفر تا صد خاکبرداری تا اجرای راه پله

انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2082

به "مقاله: اجرای سازه های بتنی از صفر تا صد خاکبرداری تا اجرای راه پله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: اجرای سازه های بتنی از صفر تا صد خاکبرداری تا اجرای راه پله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید