عرضه خانه های خالی مسکن را ارزان می کند

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع مالیات بر خانه های خالی گفت: یکی از موضوعاتی که سعی کرده ایم در مجلس، کمیسیون عمران و کمیسیون های دیگر همواره به آن توجه کنیم، حرکت به سمت عدالت اجتماعی و کنترل قیمت ها در حوزه مسکن است.

عرضه خانه های خالی مسکن را ارزان می کند

او ادامه داد: طرح اقتصادیات بر خانه های خالی یعنی بحث اقتصادیات برعایدی سرمایه هم در کمیسیون اقتصادی در حال تهیه است، براین اساس اگر فردی وارد بازار مسکن شد و خواست این زمین یا مسکن را برای سفته بازی یا دلال بازی نگه دارد مکلف است اقتصادیات آن را پرداخت کند.

کننده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح جهش تولید مسکن کسانی که نیاز مسکن مردم را برطرف می کنند مورد حمایت ما قرار می گیرند و قرار است این طرح در صحن علنی مجلس تصویب شود.

یوسفی بیان نمود: طبق سرشماری سال 95 ما 2 میلیون و 500 هزار واحد خالی داریم که از این تعداد 500 هزار واحد در تهران قرار دارند، ولی اگر این واحدها در چرخه مصرف مردم قرار می گرفت به کاهش قیمت مسکن کمک می کرد.

به گفته این مقام مسئول متاسفانه در 10 ماه گذشته چیزی بالغ بر 150 الی 200 درصد افزایش قیمت در حوزه مسکن داشته ایم.

او گفت: متاسفانه با این افزایش قیمت، خرید خانه که هیچ قیمت رهن و اجاره هم برای اقشار جامعه بسیار زیاد شده است، ولی در این طرح پیش بینی ما این است که هرکسی در سه ماه آینده آمد و خود اظهاری کرد این معافیت را داشته باشد، چون قرار بود این قانون در 3 سال گذشته اجرا شود.

کننده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: کلیات طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن در صحن مجلس و جزئیات آن در کمیسیون عمران به تصویب رسیده و باید سریع تر به انتها برسد چرا که معتقدیم با عملیاتی شدن این طرح، بازار مسکن کنترل و قیمت ها کاهش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1529

به "عرضه خانه های خالی مسکن را ارزان می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه خانه های خالی مسکن را ارزان می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید