دانشجویان ارشد در رشته های کم رقابت صرفا از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می شوند

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به موافقت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد عدم برگزاری کنکور ارشد در شرایط کرونایی، گفت بر این اساس مقرر شد برای رشته محل هایی که تعداد داوطلب آن ها در آزمون کارشناسی ارشد کمتر از ظرفیت است کنکور برگزار نشود و پذیرش از طریق سوابق تحصیلی باشد.

دانشجویان ارشد در رشته های کم رقابت صرفا از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می شوند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا منادی سفیدان اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا یکی از موضوعاتی که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به طور جدی پیگیری کرد، جذب دانشجویان به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بدون برگزاری آزمون بود که این مسئله در شورای عالی سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مطرح و مقرر شد این پیشنهاد از دو طریق پیگیری شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس اضافه نمود: نخست اینکه مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا اخذ شود و دوم، موضوع از طریق مجلس پیش برده شود که طرحی دو فوریتی در این راستا برای اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس در حال تدوین است.

منادی سفیدان یادآور شد: مصوبه مجلس به این دلیل نیاز است که آیین نامه های مربوط به برگزاری آزمون ارشد با این مصوبه باید تغییر کند و تبصره ای به مصوبه قانون جذب و پذیرش دانشجو اضافه شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه نمود: در حال حاضر با پیگیری های اجرا شده از جانب کمیسیون آموزش، مجوز مربوطه از ستاد ملی کرونا اخذ شد و برای کنکور دانشجویان ارشد با روش جدید برگزار خواهد شد.

وی شرح داد: بر اساس این مصوبه؛ با توجه به شیوع کرونا و مخاطرات احتمالی انتقال این بیماری، مقرر شد برای رشته محل هایی که تعداد داوطلب آن ها در آزمون کارشناسی ارشد کمتر از ظرفیت است، بدون برگزاری آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دوره کارشناسی پذیرش دانشجو به صورت متمرکز انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس تخمین زد که بالای 90 درصد رشته های آزمون کارشناسی ارشد شرایط فوق را دارند و به اصطلاح کم رقابت هستند، لذا نیاز به حضور داوطب در جلسه برگزاری کنکور نخواهد بود.

مشکل دانشجویان ارشد فراگیر پیام نور برای سال 99 حل شد

وی یاد آور شد: همچنین مسئله ای برای جذب دانشجویان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ایجاد شد و پذیرش دانشجو از این طریق متوقف شده بود این مشکل نیز با ورود سازمان بازرسی برای حدود 40 هزار دانشجوی پیام نوری که برای سال 99 ثبت نام کرده بودند، استثناً برای امسال حل شد تا این عزیزان بتوانند به تحصیل بپردازند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1295

به "دانشجویان ارشد در رشته های کم رقابت صرفا از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان ارشد در رشته های کم رقابت صرفا از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید