50 درصد مبتلایان جدید کرونا در قزوین با بیماران کرونایی در ارتباط بودند

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران/قزوین جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: 50 درصد مبتلایان کرونا اعلام کردند که طی 2 هفته گذشته حداقل با یکی از بیماران کرونایی ملاقات یا ارتباط داشتند.

50 درصد مبتلایان جدید کرونا در قزوین با بیماران کرونایی در ارتباط بودند

منوچهر حبیبی در گفت وگو با یادداشت سریع، اظهار کرد: در یک بررسی میدانی و تحقیقاتی در خصوص چگونگی مبتلا شدن افراد به بیماری کرونا، 128 نفر در استان مورد سوال قرار گرفتند که در این بررسی و کار تحقیقاتی 14 سوال در 14 محور تنظیم و از افراد پرسش شد که طی 2 هفته گذشته چه علتی باعث شده که گرفتار این ویروس مخرب و مرموز شوند.

وی ادامه داد: 50 درصد از آن ها عنوان کردند که طی 2 هفته گذشته حداقل با یکی از بیماران کرونایی ملاقات یا ارتباط داشته و یا در منزل، بیمار کرونایی داشتند. همچنین 32.8 درصد گفتند که در 14 روز گذشته حداقل یک بار جهت امورات اداری به یکی از ادارات شلوغ مراجعه کردند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان عنوان کرد: 25 درصد از افراد مورد سوال پاسخ دادند که به یکی از مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کرده و 21 درصد هم عنوان کردند که به بازار و مراکز خرید رفتند. 17.9 درصد از افراد مبتلا سوار تاکسی یا آژانس شده و 13.3 درصد در مراسم ترحیم یا عروسی شرکت کرده بودند.

وی افزود: بدین ترتیب ارتباط با افراد کرونایی به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حضور در ادارات شلوغ و عدم استفاده از ماسک، حضور در مراکز درمانی و بیمارستانی به علت آلوده بودن آن ها، رفت و آمد زیاد و حضور در مراکز خرید، استفاده از تاکسی و آژانس بدون توجه به فاصله گذاری اجتماعی و همچنین شرکت در مراسم عروسی و ترحیم عامل اصلی شیوع کرونا بوده و می بایست دقت لازم در این خصوص صورت گیرد.

حبیبی تاکید کرد: کماکان با توجه به عدم وجود واکسن بیماری و داروی قطعی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و توجه به پروتکل های بهداشتی مورد تاکید و درخواست است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1155

به "50 درصد مبتلایان جدید کرونا در قزوین با بیماران کرونایی در ارتباط بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد مبتلایان جدید کرونا در قزوین با بیماران کرونایی در ارتباط بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید