14 هزار و 289 سیم کارت تبلیغاتی مزاحم مسدود شد

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری از مسدودسازی و قطع 14 هزار و 289 سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم در نیمه اول دی ماه اطلاع داد.

14 هزار و 289 سیم کارت تبلیغاتی مزاحم مسدود شد

جهت دریافت مشاوره خدمات انواع تراکت تبلیغاتی از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف نماینده رگولاتوری از مسدودسازی و قطع 14 هزار و 289 سیم کارت ارسال نماینده پیامک تبلیغاتی مزاحم در نیمه اول دی ماه اطلاع داد و گفت: سهم سیم کارتهای اپراتورهای تلفن همراه در ارسال پیامک تبلیغاتی مزاحم متفاوت است اما امکان ارسال پیامک برای همه آنها مسدود شده است.

وی با اشاره با اینکه بیشترین تعداد سیم کارت های مسدود شده مربوط به اپراتور ایرانسل است، اضافه کرد: در این بازه زمانی حدود 9 هزار و 295 سیم کارت ایرانسل مسدود شده است که این آمار نشان می دهد روزانه حدود 715 سیم کارت ایرانسل توسط سامانه های رگولاتوری شناسایی شده و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده است.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف نماینده رگولاتوری، توضیح داد: حدود هزار و 702 سیم کارت از اپراتور همراه اول نیز شناسایی و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده، یعنی بطور متوسط روزانه 131 سیم کارت از این اپراتور مسدود شده است.

قره داغی اعلام کرد: در زمینه ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی در نیمه اول دی ماه اپراتور رایتل شرایط خوبی ندارد، چرا که در این دو هفته 3 هزار و 126 سیم کارت رایتل یعنی بطور متوسط روزانه 240 سیم کارت شناسایی و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده است.

وی اضافه کرد: برای معین کردن سهم هر اپراتور در بخش ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم، باید میزان سهم هر اپراتور را در بازار معین کنیم. براساس آمار موجود، ایرانسل با حدود 50 میلیون مشترک،43 درصد و همراه اول نیز با حدود 62 میلیون مشترک، 53 درصد از سهم بازار تلفن همراه را در اختیار دارد. رایتل نیز با حدود 4 میلیون و 500 هزار مشترک، سهم چهار درصدی از این بازار را دارد.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف نماینده رگولاتوری، درباره اقداماتی که اپراتورها باید برای کاهش ارسال پیامک های تبلیغاتی انبوه انجام دهند، مطرح نمود: در گام اول اپراتورها باید هنگام واگذاری و فروش سیم کارت، فرایند احراز هویت را به صورت دقیق انجام دهند، آمار بالای تخلفات پیامکی نشان می دهد اپراتورها در این زمینه خوب عمل نکرده اند. در گام دوم نیز اپراتورها باید قوانینی را در سامانه های خود برای شناسایی و غیر فعال کردن سیم کارتهای متخلف تعریف نمایند.

قره داغی تاکید نمود: جلوگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم برای مشترکین تمام اپراتورها یکی از اولویت های رگولاتوری است، از همین رو تمامی مشترکان تلفن همراه می توانند دریافت پیامک های تبلیغاتی برای سیم کارت خود را با شماره گیری کد دستوری #800 غیرفعال نمایند. اگر بعد از اعمال این کد دستوری دوباره برایشان از سیم کارت های شخصی پیامک تبلیغاتی ارسال شد، می توانند شماره سیم کارت ارسال نماینده پیامک را به سرشماره 195 ارسال نمایند تا این شماره ها در شبکه مسدود شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 694

به "14 هزار و 289 سیم کارت تبلیغاتی مزاحم مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 هزار و 289 سیم کارت تبلیغاتی مزاحم مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید